Plkám, plkáš, plkáme.

1424345474859

Komentáře

• MarketaRMarketaR Komentářů: 730
    Jů, tak už jsme tři. :) A pořád tajně doufám, že nás bude ještě víc. :D
    Willi, tvou pohádku už jsem smlsla, ale ještě se nedostala ke komentáři, tak si to asi nechám po skončení workshopu a napíšu to vám oběma zaráz. A Jerry, a tvou pohádku si zase nechám před spaním. :)
  • williwilli Komentářů: 504
    Tak Markéta to vzala s hodnocením de facto dle propozic - pohádka před spaním.

To já jsem šel podobnou cestou, ale až na dřeň. Začal jsem číst dílka před spaním naší slečně, abych zjistil, jak reaguje cílová skupina.

Jednak mě to přinutilo číst to nahlas - a fakt to vyznělo úplně jinak, než při pouhém čtení. A druhak jsem mohl pozorovat ty reakce.

Nóooo, zajímavé. Ještě nevím, jak to tu dát do komentářů. Ale jestli se tu někdo mihne, kdo by mohl obětovat dítko nebo dvě, a otestovat to na nich, bylo by to zajímavé :D

A samozřejmě další pohádky by byly super... Lucie, Míšo, Mirku, Zdeňku, Vojto, Sopranno, Lesaduho, ...

;)
    Krásné Vánoce vám všem a ať vám to v nadcházejícím roce píše samo, pisálci. :) A pořád doufám, že se někdo přidá k workshopu a přispěje k té krásné vánoční atmosféře (i když nevím, jak u vás, ale u nás je spíš jaro). :)

Willi, jsem zvědavá, jak se tvoje a moje přístupy k hodnocení odrazí ve verdiktech. :D
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 211
    Přeji vám všem krásné Vánoce a hodně tvůrčí inspirace v novém roce!
    The world needs more cowboys.
    upraveno 23. prosinec 2017
    Taky se přidáváme - krásné svátky, ať se vám splní i ta nejtajnější přání. A pokud ne hned pod stromečkem, tak určitě v novém roce!
    V+S+L
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Všem krásné prožití Vánoc a všechno NEJ v dalším roce. Spousty popsaných řádků a neutuchající inspiraci.
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 124
    Taky přeju všem zdejším poklidný povánoční týden a inspirativní nový rok 2018 – tvořte! ;)
    Boss
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,756

Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Za pár hodin se to překlopí do nového roku. Takže za nás vše nej, hodně štěstí a zdraví. A ať vás tam čeká jen to dobré.
    V+S+L
    Díky, williovci. :) Pohodový a šťastný rok všem. :)
    Jak na Nový rok, tak po celý rok, říká se. Píšete, pisálci? :D
    upraveno 1. leden 2018
    Přátelé, nebudete mi to věřit, ale tak nějak jsem rád, že existuje tohle fórum, píšou do něj normální lidi se kterými je legrace, že se známe i osobně a víme, co a jak kdo píše. A že nám šéfuje fajn boss... :)
    Uvědomil jsem si to nedávno, kdy jsem dostal pozvánku do jakéhosi internetového společenství, které se nazývá jako Příjemné setkávání začínajících spisovatelů a básníků. Dobrá, zaregistroval jsem se a protože tam zrovna probíhala Vánoční literární soutěž o vánočně laděnou povídku nebo báseň, poslal jsem tam taky jedno dílko. Pochopitelně vánoční a tak nějak pohádkově laděné. A jejda, to se to tam na mne seběhlo. Co že jsem to vytvořil, že to je kýč a nejhorší klišé... :D Až jsem se vyděsil. Začínající umělci se tam pěkně rozjeli...
    Takže, asi bychom si měli vážit tohohle spolku, klidu, pohody a vzájemné tolerance. A nejen v tom roce, co zrovna začíná, v roce, kdy bude už šestá Bartonička, ale tak nějak pořád. Přeji všem, kdo sem zavítají, hodně štěstí, zdraví a spokojenosti.
    Flaubert
    Tak jak se vede, dobří lidé v novém roce... Mohli bychom si vzájemně pochválit naše vánoční pohádky, ne? :D >:)
    Flaubert
    Teda Jerry, to asi nebyla moc příjemná společnost, i když to má v názvu. :D Je to nějaká skupina na FB? Nebo literární server? Mě tenkrát takhle masírovali na Písmákovi - měla jsem tam komentáře, které mě vychvalovaly až do nebe, a komentáře, které mi doporučily, abych se šla radši zahrabat. :D Takže ano, ještě že se máme.
    A na ty workshopové pohádky se chystám už od Vánoc. Tehdy jsem naivně myslela, kolik budu mít času a energie a nakonec jsem neměla ani jedno. A teď už jsem docela pozapomněla, jaké postřehy jsem vám chtěla sdělit, takže si to musím přečíst ještě jednou. Ale dojde na to! Pochválit se přece musíme. :D
    Jo, s tím časem a energií bych to podepsal. Taky si budu muset dát opáčko, abych mohl chválit :) A taky musím vyslechnout názory svého dítka, když jsem z něj udělal pokusnou myš.
    Jináč co se týče Jerryho čerstvé zkušenosti - bral bych to jako výzvu a rozhodně trvám na tom, že člověk má zůstat sám sebou. Někdy je dokonce radost píchnout do vosího hnízda... :D
    Markétko, je to bardie.cz, jakási podivná komunita lidí, kteří si to vzájemně chválí, i když ani není co a noví lidé tu nejsou vítáni. Alespoň ty básničky, které se tam objevují, mi připadají dětské a texty docela nevyzrálé. A ještě jsem se objevil mezi lidmi na rozepis.cz, ale to rozjel nějaký kluk a nějak se to zadrhlo. Opravdu, myslím si bez mučení, že tady je klid a pohoda. Asi to je i tím, že se osobně známe a víme, co čekat, ale přece jen, už nebudu zkoušet nějaké jiné prostory.
    Opravdu si cením takového místního pohodaření, nikdo z nás se nesnaží být druhým Hemingwayem a nebo Nezvalem. No nic, jdu dále tvořit, chystá se další díl mého povídání na pokračování - Sedmdesátá... B)
    Flaubert
  • LucieLucie Komentářů: 421
    Ahoj všichni! Také vám přeji v novém roce hodně zdraví, štěstí, lásky a inspirace!

Je mi až hanba, jak to tady zanedbávám... s tím časem je to nějak na draka. :neutral:
    Jste úžasní, že píšete. Jdu si přečíst vaše pohádky. :smile:
    upraveno 6. leden 2018
    Lucka je tady! ;)
    Jinak, přátelé, na Bardie.cz se objevují i takové perly, jaké jsem si dovolil zkopírovat a předložit.
    Mužův povzdech

Kam poděli se po Vánocích
    ten pokoj, láska, pohoda?

Snad ukryli se ve tvých bocích...

Pak je tu ještě

HOSPODA...

Zlaté fórum RN... ;)
    Flaubert
    Jejda, Jerry, tohle vypadá jako básnička od lidí, kterým se celý život vyhýbám. Tedy nechci soudit, ale těm by se asi opravdu tvoje postavičky nelíbily. Ačkoliv, abych neházel všechny do jednoho pytle. Každý má nějaký vkus a ten preferuje. Hudbu taky neposloucháme všichni stejnou. ;)
    Willi, ještě bych sem dal jednu perlu, kterou jsem tam zaznamenal. A už tam asi nezavítám...
    Vábnička

Vábí tě ohanbí
    svádí tě od bandy
    vábí tě ohanbí
    nechodíš na vandry
    za sukní ti uhne zrak
    jo, příteli, je to tak
    zapomněl ses tak
    už častokrát!

Uznej, ve společnosti takových literárních bardů nemám co dělat...
    Flaubert
    No, je z toho patrné, čeho že to má autor plnou hlavu. A teď si představ, že se třeba jednou dopracuje až na ministerstvo kultury a bude rozhodovat o dotacích na kulturu...

Jelikož jsem osoba politicky velmi nekorektní, a jak správně Markéta vytušila z právě skončivšího vánočního workshopu, opovrhuji autoritami a vzory (zejména muži, kteří nosí motýlka místo kravaty a ženami ve vyzývavých černých róbách na rudých kobercích luxusních hotelů kňourajících "me too"), tak razím heslo, že kultura může být dobrá a špatná. A je také dobře a špatně řemeslně zpracovaná. Samozřejmě, že v tom se mnou spousta lidí nesouhlasí, ale já si na tom trvám.

Takže například obří socha nacistického vojáka, která v mladém klukovi spolehlivě vyvolá touhu stát se bojovníkem za šíření té "správné" civilizace pod dohledem vůdce, je řemeslně dobře zpracované ohavné umění dláždící cestu do pekel.

Jestli má někdo hlavu plnou chlupů místo mozku a má potřebu to veršovat, tak je to jeho problém a má smůlu, že s tím asi bude muset žít. My ostatní máme tu výhodu, že ho můžeme ignorovat. V každém případě by tě to ale nemělo odradit od toho zkoušet něco nového a třeba nás tu poinformovat, když narazíš na zajímavost.

Tak, a už jsem se zase rozkecal. Jdu psát svého trpaslíka. Už to taky vypadá na celoživotní dílo...
    Ups, to je lehce nevkusné, ale na druhou stranu to až nepříjemně připomíná "poezii", kterou jsem plodila ve své sebelítostivé pubertě. Každý jsme zkrátka někde začínali, prošli si období, které bychom radši popřeli, a dostali se zase o kousek dál. Nedokonalí jsme pořád, ale zase trochu jinak. :D

A kdy nám aspoň kousek z tvého budoucího mistrovského kousku ukážeš, Willi? :)
    Já mám to popření období v pravidelných intervalech cca co 5 let :D
    Trpaslíka snad už dopíšu. Tento týden jsme se věnovali krádeži spodničky (ale i tak je to pořád pro děti) a teď nás čeká ještě cosi spáchat a taky urovnat jakési vztahy, které ho tíží. Jo, a musím popsat neslavný konec jedné potvory. Za to, co napáchala, musí zaplatit!
    Pak ještě pročíst, seškrtat, otestovat na někom bezbranném (Leonka) a můžete se těšit.
    :)
  • LucieLucie Komentářů: 421
    No, Jerry, já bych tím tak neopovrhovala. V mém současném stavu mi ta první báseň přijde docela dobrá. Nic lepšího bych taky nevymyslela a má to pointu :D
    Lidičky, já nemám už čas ani číst... :'(
    Teda jo, vlastně čtu - dala jsem se na španělštinu a už jsem přečetla dvě ty takové zjednodušené knížky - detektivky. Byla jsem mile překvapená, že i velmi osekaným jazykem se dá napsat něco vtipného. Máte někdo podobnou zkušenost? :)
    No, jak to vezmeš... Číst ano, ale napsat, to bohužel ne :(
    Takže jsem nakouknul po čase na ten literární web začínajících umělců, a hle, taková báseň na mne vykoukla...
    je neděle podvečer
    tedy čas
    tak akorát pro
    chvilku poezie
    vystoupím z tramvaje na Hybešce
    kolem
    proběhnou dvě děvčata
    škoda
    ta už asi neuvidím
    říkám si
    jakmile však dojdu
    k poetické kavárně Viola
    světe div se
    postávají tam
    dvě povědomá děvčata
    nedá mi to
    a zeptám se
    „děvčata
    neviděli jsme se
    před chvílí na Hybešce“
    „My nevíme
    my jsme strašně rychle běžela“

Zlaté fórum... :)
    Flaubert
    Třeba tím chtěl autor říct něco hodně hlubokého a my přízemní lidé bez fantazie jsme to nepochopili. :) Na druhou stranu ale nemůžu k té básni říct ani zbla, protože sama jsem toho moc nenapsala a stydím se. :D Jak jste na tom vy? Možná by stálo za to uspořádat si zase nějaký ten malý workshop, co říkáte? :)
    Tak já jsem pro. Ne, že bych měl trpaslíka dopsaného, ale nějakou legrácku pro občerstvení bych si dal. Jenom bych to raději psal ve střízlivém stavu :D
    Jerry, ty si zahráváš. Jestli tam budeš chodit často, změníš si tím vkus!
    Willi, já už tam ani nepáchnu... :) To je šílený web...
    Já denně napíšu tak jeden odstavec, moc práce a múzy spí...
    Ale ten workshop by nebyla marná záležitost, alespoň pro nás tři, není-liž pravda... :D
    Mám si potrápit hlavu s námětem workshopu, nebo má někdo nějaký nápad?
    Flaubert
    No, já jsem teď na horách, tak mám přepnuto na volnoběžný režim a hluboké myšlenky se mi trochu (hodně) vyhýbají. Mám dojem, že jsem tu navrhoval horor po Bartoničce. Všem se dařilo temné téma, tak by to mohlo být z tohoto soudku. Ale to jen, že mně nic jiného nenapadá, tedy krom toho, že mně po dovolené čeká řešit těch hororů hned několik najednou...
    Horor zní parádně, je fajn přesunout se z hororu každodenního života do toho dobrovolného fantazijního. :) :D Možná bychom najít nějaký tajuplný obrázek a nechat se jím inspirovat pro workshopovou povídku s tím, že žánrem by měl být horor? Co vy na to? Obrázek jako zadání jsme ještě nezkoušeli. :)
    Užij si hory, willi, pozdravuj ostatní williovce a odpočívej. Však ony se ty múzy zase nabudí. :D
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.