BARTONIČKA 2017 - plkací vlákno

13»

Komentáře

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,756
    Skvělé, tak už se nám to srovnalo a já dnes napíšu Bartoníčkovým, jak dorazíme.
    Poslední uzávěrka tedy je taková.
    Willi 3x
    Markétka
    Míša
    Mirek
    Lucka
    Vojta 2x
    Jerry 2x
    Celkem jedenáct kusů, skvělá sestava!
    Míšo, neboj, my tě zklidníme a uvidíš, tam všechny stresy mizí, pohoda a klid. Scházejí se tam lidé, co nekazí partu, nakonec, už nás skoro všechny znáš. A Míšo, už máš nějaký plán, jak se tam na Bartoničku dostat? Kdyby byl problém, dej vědět, vyřešíme to! B)

Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 730
    Vždyť to je skoro rekordní účast, paráda. :) Počasí má vyjít, opečeme buřtík, něco zase napíšeme po roce a potrápíme múzy. Tak v pátek na viděnou! :)
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Paráda, už to je za rohem.
    S Míšou už jsme dohodnuti a pojede se mnou a Marketou. :-)
    Mirku, príma!
    Flaubert
    Vážení přátelé, v klidu a pohodě jsme dorazili domů. Jakožto jakýsi samozvaný velitel srazu Bartonička :) bych všem, kdo se zúčastnili, chtěl poděkovat, že nám to všechno takhle skvěle vyšlo bez konfliktů a v naprosté pohodě. Užili jsme si legrace, znovu se přinutili něco napsat a tak vůbec... Takže díky, dobří lidé... B)
    Tak jsem tak zalovil v kalendáři a koukám, takový vhodný termín šestého ročníku srazu Bartonička 2018 by byl 23. - 25. srpna 2018. Zamysleme se nad tím... >:)
    Flaubert
  • williwilli Komentářů: 504
    Taky zdravíme už z bezpečí domova. Letos to bylo jako pokaždé - príma! Takže když to jen trošku půjde, příští rok přijedeme. Je to ale tak daleko, že tam ani nedohlédnu. Navržený termín 2018 je fajn i proto, že nám pak ještě zbyde jeden víkend na nákupy školních potřeb. Což je pro nás, z části ještě školu povinné, výhoda. Budeme si dávat pozor, aby nám tam nevlezlo nic, co je v naší moci.
    A máme tu hned jeden praktický návrh pro příště. Jelikož jsme byli zvědaví na příspěvky, tak jsme je hned po příjezdu začali lovit. A už teď se těžko dohledává plkací vlákno pro Bartoničku 2017 a vlákno pro výtvory.
    Takže pro příští rok bychom navrhovali vlákno "Bartonička 2018 - diskuze" a "Bartonička 2018 - výtvory". Když to pak budeme hledat ve fóru s odstupem času, bude to snazší.
    Za nás dík za víkend a už se těšíme!
    Tak príma, že jste se dostali v pořádku domů. Jasně, všechno doladíme, máme na to rok. Fajn, že jste taky přispěli ke všeobecné dobré náladě.
    Už jsem si založil nové fotoalbum a nastrkal tam letošní snímky.
    http://jerrymungo.rajce.idnes.cz/pisalci_2017/
    Pokud je zájem, jsou tam i všechna alba z předešlých let. Mají stejnou adresu, jen se mění letopočet, počínaje rokem 2013.
    Flaubert
    Ahoj, pisálci, i já jsem dorazila domů a hned mě přivítala pořádná bouřka. Díky za fajn inspirativní víkend a už napůl počítám s dalším ročníkem. :D
    Na fotky kouknu, díky hlavnímu fotografovi a veliteli. ;)
  • LucieLucie Komentářů: 421
    Ahoj drazí, zlatí.
    Moc děkuji všem. Bylo to moc prima a následující rok se na vás opět budu těšit. :-)
    Sesmolila jsem následující report o našem setkání. Vůbec nevím, kam ho zaslat, nebo co vlastně s ním. Takže následuje v další zprávě, a pokud se má poslat Renému, tak mi, prosím, poraďte, či mu to pošlete. Děkuji
    Report ze setkání pisálků Fóra Reného Nekudy aneb Jubilejní Bartonička 2017

Příjemný úkol – napsat reportáž z letošního setkání – padl tentokrát na mou hlavu.
    Přes veškerou snahu se mi nepodařilo z této pocty vykroutit, takže sedím u počítače a hloubám, co zajímavého vám o našem setkání sdělit.

Letošní ročník Bartoničky byl pátý - jubilejní a snad i díky tomu byla letošní účast rekordní. Tradiční sestavu mazáků z posledních tří ročníků čili Markétku, tříčlennou rodinku Williových a Mirka, po loňské absenci opět doplnili Jerryovci a moje maličkost, tentokrát bez psa a dalších členů rodiny. Překvapením bylo navrácení do spolku téměř ztraceného pisálka Vojty, překvapení jsme byli především Vojtovou fyzickou proměnou. Z Vojty se za léta, kdy se nás stranil, stal krásný, štíhlý, příjemně vousatý muž, tak trochu podobný Ježíši (to není můj výmysl, shodli jsme se na tom všichni). Jestli na této proměně má zásluhy Vojtova přítelkyně Jaruška, která ho na Bartoničku doprovázela, se můžeme dohadovat. No a nakonec to nejlepší. Po letech aktivity na Fóru, mezi nás konečně fyzicky zavítala Míša, sympatická studentka jaderné fyziky. Suma sumárum sjelo se nás jedenáct, z toho sedm ambiciozních pisálků, tři zarytí nepisálci ( Vlaďka, Simona a Jaruška ) a konečně malá Leonka Williová, která v pátek večer ještě neměla jasno, do které skupinky se zařadí.

O pátečním odpoledni vás věrohodně informovat nemůžu, protože já a Williovi jsme přijeli až po setmění. Už tradičně jsem tedy všechny nejdůležitější drby a novinky propásla, jelikož první natěšené skupiny pisálků dorazily v časných odpoledních hodinách a všechno podstatné si už mezi s sebou stihly říct. Příště si prostě na pátek musím vzít dovolenou…

Páteční večer ve světnici na Bartoničce jsem si opět užila. Vždycky si tak mile představuju sousedská setkání při dračkách. Sedí se, povídá, každý přihodí nějaký příběh. Letos mě asi nejvíc utkvěly v mysli bizarní historky o topících se číňanech… kdo nevyslechl, neuvěří. Míša na vlastním příkladu rozpoutala podnětnou diskuzi o morálních dilematech a také o tom, jaké nevýhody v životě s sebou přináší bujná fantazie, pro pisálky jinak tak potřebná.

A protože na Bartoničce se nejenom klábosí, popíjí a odpočívá ale také píše, po desáté hodině bylo vyhlášeno zadání povídky pro tento ročník. Vybrána byla následující sestava: 1. věta - Probudilo ji ticho. Místo - Bazén. Téma – Cestovat bez mapy se nevyplácí.

Někteří nadšenci se pustili do povídky ještě v pátek večer. Jako největšího borce bych ovšem vyzdvihla Mirka, který v noci vyjel z Bartoničky do Berlína, aby v sobotu ráno absolvoval pracovní setkání a obratem se sobotní odpoledne vrátil mezi nás na Bartoničku!

Pro nás ostatní se sobotní den se nesl v již tradičním, pohodovém duchu. Psaní povídek, povídání, procházka do Vysokého na oběd a na kávičku, a opět psaní, čtení, ping-pong… Nechybělo ani večerní opékání buřtíků a jiných dobrůtek a to už za přítomnosti po cestě vyspaného a dobře naladěného Mirka.

Loni naše pisálkovská skupinka zavrhla do té doby zavedený systém čtení a hodnocení povídek mezi sebou navzájem, takže o tuto masochistickou libůstku už zůstaneme ochuzeni. Rozhodlo se, že místo toho všechny výtvory budou nahrávány do příslušného vlákna na fórum. To je, pro většinu z nás, kteří trpíme při vystupování na veřejnosti, navíc s odhalováním právě zrozených povídek, laskavé a ohleduplné. Bohužel tento systém přináší i jistá negativa. Nedisciplinovaní jedinci, mezi které se také řadím, mají tendenci definitivní verzi povídky stále odkládat. Takže v sobotu večer nahrála povídku do vlákna asi polovina účastníků.

Jak už to tak bývá, že všechno krásné a pohodové jednoho dne končí, tak i naše setkání se v neděli nachýlilo ke konci. Společně jsme se vyfotili (už bez Vojty a Jarušky, kteří odjeli v sobotu večer) a před auty stále otáleli s odjezdem. Co naplat. Je nám spolu fajn, tak se musíme příští rok zase sejít!

Lucie
    Parádní report, Luci! Tobě to jde tak krásně, že se přímo nabízí přenechat ti tu výsadu napořád. :smiley:
    Jinak se to posílá Renému i s nějakou tou fotkou. Pokud by se do toho nikomu nechtělo, klidně to udělám. ;)
    Ne, ne, díky, Markétko... tu výsadu zase ráda pošlu dál :-) A Renému to, prosím, pošli i s fotečkou. Moc děkuji.

Tak a svou trochu deprese konečně posílám do povídkového vlákna. A těším se, že si po té dřině konečně zítra za odměnu počtu ve vašich výtvorech.
    Tak, zprávu Renému jsem konečně poslala i s odkazem na fotky. :) Už mám i dočtené vaše povídky, jen se ne a ne dostat ke komentování. Ale dostanu se k tomu, nebojte. ;)
    Fotky a report jsou parádní. Bohužel mám ale po dvou pracovních dnech pocit, že se to odehrávalo už kdysi dávno, za oparem vzpomínek, překryto desítkami e-mailů a zmeškaných služebních hovorů...
    Ale přečteno už mám, jen čekám, jestli ještě něco přidá Mirek.
    Hodnocení bude letos těžké - svrbí mě jazyk (...spíš prsty na klávesnici) s jednou poznámkou, která mne hned napadla k většině příspěvků. Ale to bych ovlivňoval dopředu, tak si to nechám až na konečné hodnocení. Jen bych se ještě pozeptal, kam to budeme vkládat.
    Sem, nebo pod povídky?
    Tak hotovo ještě nemám, ale už jsem rozepsal...
    Máš pravdu, willi, ještě jsem zapomněla na Mirka. :) A asi tuším, proč tě svrbí prsty na klávesnici. :D Já bych to vložila pod povídky, až budou komplet, ale řekla bych, že je to fuk.
    Ahoj, i mně se to už zdá nějak dlouho, že ten víkend byl někdy před měsícem... :) I já bych měl jisté celkové hodnocení, něco mne taky napadlo, jako williho. Ale taky si to nechám pro sebe, počkám na Mirka. Asi to hodnocení bude fakt těžké, prostě jsme stále lepší... ;)
    Souhlasím, že hodnocení by bylo lepší vkládat pod povídky, aby to bylo kompletní a tady se můžeme zase jen tak rozpovídat.
    Flaubert
    Pisálci moji,
    to je prostě pracovní hukot. Proč jsou lidi furt nemocní? Proč všichni sedí v naší čekárně? Jak se jich rychle a účinně zbavit ( a zároveň jim neublížit) !?

K povídkám mě nic nenapadá, protože jsem přečetla zatím jen dvě. Ale slibuju, že během podzima je minimálně přečtu a pod stromeček i zhodnotím :-)
    Co se týče prázdné ordinace, tak tady je velmi účinné řešení, včetně komplexní aplikační teorie. Pokusím se správně citovat:
    "Das ganze tschechische Volk ist eine Simulantenbande!"
    Následně MuDr. Grünstein ordinoval aspirin, chinin, k tomu výplachy žaludku, klystýr a studené zábaly.
    Zázračné uzdravení ostatních pacientů následovalo prakticky okamžitě. Jestli jim bylo ublíženo, to neodhadnu, ale když si uvědomím, že za většinu svých vlastních neduhů si můžu sám, obrací tato kůra mou pozornost od ordinace praktického lékaře směrem k prevenci. A to je přeci ten nejlepší lék na všechno. Takže dávám ke zvážení. Naši předkové nebyli hlupáci, i když neměli tablety a smártfouny!
    Mně Bartonička nakopla. Napsal jsem další kus trpaslíka a taky mě napadlo pokračování kouzelníka Luciuse s Alexem. Takže teď vlastně nemůžu psát ne proto, že bych neměl inspiraci, ale proto, že se nemůžu rozhodnout, v čem pokračovat :D
    Tak s hodnocením výtvorů na mě nakonec nečekejte, sice mám rozepsáno, ale v návalu práce netuším kdy dopíšu. Takže svůj výtvor přihodím opravdu až ex post. :-)
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 124
    Ahoj všem, s velkou chutí jsem si psal s Markétou a přečetl letošní report. Opět visí na blogu: https://www.renenekuda.cz/jubilejni-bartonicka-2017/
    Dost jsem koukal, jak se někteří z vás změnili. Popisky u fotek byly letos opravdu k užitku. :)
    Mám radost, že jste si to užili – jen tak dál! Jste fajn banda a vypadá to, že vám to spolu jde (a taky sluší)!
    Boss
    My pořád doufáme, že se k nám taky jednou přidáš, René. :) A taky by mě dost zajímalo, jak by si autor Povídkáře vedl v praxi. Někdy ta zadání umí být pěkně zákeřná. :D
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 124
    Jj, to Povídkář je. :) Je i v Kreativním zápisníku!
    Boss
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.