Plkám, plkáš, plkáme.

1568101159

Komentáře

• LucieLucie Komentářů: 421
    Karel: pohádka o ptáčkovi byla bezvadná...

Mike: Tak až ti bude líp, tak založ vlákno s nějakým rámcem a my ti tam posypeme výtvory. Myslím, že Vojta už má alespoň 3 miniatury ve svém notýsku smile

Jerry: Já ti nevím, ale ten tvůj harmonikář mě prostě moc nebaví. Je to až příliš hodňoučká postavička, vzbuzující soucit a lítost... a tady, sami jste to kritizovali - samá baba. A jedinej chlap, co pravidelně přispívá je takovejhle dědoušek!

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Odmítám nařčení, že mám už tři miniaturky smile

Mám jen jednu laugh
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,749
    A já odmítám nařčení, že jsem hodňoučkým dědouškem...laugh Takže jsem se trochu změnil, abych u Lucky vzbuzoval respekt...laugh

Taková vánoční povídka, to by se možná uchytilo. Ale jen abychom nedumali a nepřemýšleli co a jak a nepřišli s vánočními povídkami až někdy na jaře.wink

Mne na tohle téma už něco napadlo, není to zase až tak šílené jako moje předešlá díla, ale jestli se mi to povede ztvárnit je ve hvězdách. 

Nebo mne napadla soutěž o nejdojemnější vánoční povídku...
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • PokrmPokrm Komentářů: 29
    Hm. Něco prvoplánově dojemného jsem snad ještě ani nezkoušel. Taky dobré.
  • lulalula Komentářů: 99
    Tak já končím debatu o zadání. Včera mě tak nadchl ten vánoční nápad, že ani nevím jak, a vánoční povídka je na světě…laugh

Těšte se a pište, pište wink Začínám mít VÁNOČNÍ NÁLADU...
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 728
    Takže to vypadá, že nový workshop je na světě. wink Tématem je jednoduše vánoční povídka v jakémkoli žánru, hlavně ať to nějakým způsobem zahrnuje Vánoce. Jaký si dáme termín? Do Štědrého večera? wink
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    ano, ano, uzávěrka 24. prosince smile
    Jerry: já nevím, co pořád s těmi svými převleky máš, ale momentálně zajatá v 50 odstínech šíleného čehosi, v tém ďáblovi vidím temné stránky jakéhosi Greye. Nemohl jsi zůstat prostě tím krásným divookým vytřeštěncem?

Jinak hurá do tvoření, jestli nestihnu nic jiného, dám vám sem za trest fejeton, kterak jsem s kamarádkami pekla o víkendu vánoční perníčky.laugh
    Vojta : Ale teď už ty tři máš, že jo?wink

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Lucka: shodou okolností jo, ale fakt jen náhodou laugh

plus hrubá pravidla na deskovou hru Veverky laugh
    Lucko, tvé přání jest mi rozkazem. Bože, srovnávat mne, poklidného občana s démonickým Greyem, jak dekadentní...surprised

Já jsem se chtěl do těch odstínů taky pustit, spíš ze studijních důvodů, ale prostě to nešlo. To je šílenost, skončil jsem asi na třicáté stránce.wink
    Flaubert
    A ještě něco, protože jsem zjistil, že nemám vůbec co dělatlaugh, sepsal jsem traktát pod názvem Chcete psát? A šoupnul jsem ho do Thintanku. Pak se mi to rozleželo v hlavě a přesunul jsem celý příspěvek do sekce Tvorba díla, tam se mi to zdá trefnější. Takže je to zase někde jinde, než to bylo... Přesně jako v mém životě...laugh
    Flaubert
  • Robin Král mi řekl, že nejlépe se vydává druhá knížka. Je to snazší, protože už čtenářům nejste úplně neznámý a zároveň ještě nemusíte naplnit žádná očekávání vydavatele. Robin Král je ten člověk, který teď u vydavatelství beziliska.cz vydal svojí knihu Ferdinande! (http://goo.gl/Yeo4NK) a zároveň mi jako učitel estetiky a literárních žánrů hodně pomohl s dopsáním knížky, kterou teď v říjnu vydalo nakladatelství Meander (http://www.meander.cz/dedecek).

Ve středu 4/12 proběhl křest. Přišel tam i můj učitel Tvorby textu Jiří Šlupka Svěrák (určitě navštivte jeden z jeho pravidelných bluesových koncertů v Salmovské literární kavárně) a mluvil a četl doslov, který do knížky napsal. Fotky se dají prohlédnout tady: http://goo.gl/dKzB9f

Kdykoliv jsem si představil redaktory z libovolného nakladatelství, měli podobu a tvar Richarda Shermana z filmu Slaměný vdovec. Četli rychlostí Čísla 5, frnk a rukopis zahodí do koše.
    A pak jsem zjistil, že jsou i lidé, kteří to dělají naopak. Rozvážně, sami pro sebe, úplně.

Poslali jste někam svůj rukopis? A vyplatí se ty kurzy u Nekudy? Přemýšlíte nad tím, že se přihlásíte na Literární akademii J. Škvoreckého? A četli jste něco od Škvoreckého? Znamená, že když píšete, tak i hodně čtete?

A poslední věc. Včera jsem si koupil dvě knížky, které chci někomu z rodiny věnovat k Vánocům. První je Cirkus Abrafrk od Daniila Charmse, kterou přeložil Ondřej Mrázek. Je to knížka věnovaná dětem a vydalo jí Argo s krásnými ilustracemi Michaely Kukovičové. Ta druhá se jmenuje Rostlinopis s podtitulem Podivuhodné pravdy a výmysly ze zeleného světa. Je to takový další útlý důkaz, že když koupíte knihu z nakladatelství Baobab, neuděláte chybu. Ilustrace k tomu vytvořila Alžběta Skálová, k tomu se nedá nic říct... Je to knížka k náhodnému listování, to mě na ní baví. Trochu jako encyklopedie. 

Vážně poslední věc. Četli jste Mapu mých světů od Reifa Larsena? Já jsem to asi před půl rokem držel v ruce a je to hrozně pěkně udělaný. I ten příběh, který stojí za vydáním samotného titulu u Penguin Press. Potřebuju od někoho totiž slyšet, že si jí mám koupit, abych ji dočetl.
  • Tak ještě jedna věc. Nedávno jsem dostal komiksovou knížku Lajka, když jsem byl na Podzimním festivalu Animánie jako koordinátor dětské poroty. Mým úkolem bylo shlédnout dohromady asi osm hodin animovaných filmů s porotou složenou ze tří nadaných dětí a motivovat je k tomu, aby rozhodli o jednom vítězi v libovolné kategorii.

Napadlo mne, že když se tu dělají takové ofuky s hlasováním pomocí přemlouvání lidí na facebooku, mohl bych vyhlásit podobnou soutěž já sám, vaše příběhy si přečíst, a tomu nejlepšímu (myšleno subjektivně) věnovat knížku Lajka. Napište mi, co si o tom myslíte.

Někdy po Novém roce bych mohl mít u sebe i nějaký volný výtisk Dědečka a to by mohlo dát motiv jarní soutěži. A moc rád i s věnováním...
    Dnes jsem se konečně odhodlala a rozhodla. Už není cesty zpět.embarassed Moje „Zvláštní setkání“ jsem ještě trošku proškrtala a přepsala a poslala ho do soutěže. Řekla jsem si, že alespoň jednou to vyskouším. Tak komu se líbila košatá neopracovaná verze, držte mi palce … cool Když už se blíží ten Ježíšek, třeba mi přinese pod stromeček vysnění dáreček…wink A když ne, nesejde na tom. Od psaní mě to stejně neodradí... laugh Doufám,,,
    Jasně, dobře děláš, soutěže jsou na to, abys prorazila a okoukla, jak to vlastně chodí. Ta tvcoje verze se mi líbila, tak ,doufejme,se bude líbit i porotě.

A přátelská rada, snad sis celé dílko po sobě přečetla a opravila chyby, všechny poroty na světě jsou na pravopisné chyby citlivé.  Tady v tom příspěvku máš hned dvě - vyzkouším a vysněný. Tak pozor na to.wink
    Flaubert
    Tak tyhle jsou moje nepozornost. Když píšu takhle rychle příspěvek, neumím se na češtinu tak dobře soustředit… A já to hned odprásknu, dřív než si to pořádně přečtu…embarassed No a co se týče soutěže, nechám se překvapit. Udělala jsem vše, co jsem mohla. A dát to kontrolovat někomu, kdo ovládá váš pravopis líp, se mi zdálo jako podvod.  
    Sabjor: Ten tvůj Dědeček vypadá opravdu nádherně, o něj bych si zasoutěžila ráda laugh. Gratuluju k té knížce moc.

Mapu mých světů jsem nečetla, poslední dobou mám problém udržet pozornost u něčeho složitějšího, ale o té knížce vím, a určitě bude stát za to.

Jerry: Gratuluji k výbornému vizážistovi, toho se drž!

Lucko díky, asi zajdu ke stylistovi, nechat zastříhnout konečky...laugh

Lulo, nic proti tvému pravopisu, už jsem říkal, že tvoje čeština je lepší než lecjakého domorodce. To jen tak na okraj, chce to opravdu kontrolovat, ale jinak v pohodě, kdybych já chtěl napsat něco ve slovenštině, tak by Slováci asi popukali smíchy...
    Flaubert
    Lula: Tak jsem si konečně přečetla taky tvou povídku a moc se mi líbílaugh. Držím palce...

Jerry : Ne, nezastřihávat!

Dobrá, nechám si to jako přírodní porost.wink
    Flaubert
    Čecháčci pomozte mi prosím. Jak se po vašem řekne páčidlo tak švíhácky. U nás se říká pajser - u vás taky? Nebo to má českou obdobu??? Díky wink
    u nás je to pajcr. Někdy sochor smile
    Taky se používá slovo pajsr.
    Flaubert
    díky vám oběma. Čekala jsem nějaký obdobný název. laugh

Sochor se mi líbí. Připomíná mí krásný starý český film – Prstýnek. Tam byl pytlák jménem Sochor…wink
    Jasně, charismatický pan Korbelář...  Asi pro to mu filmaři dali tohle jméno, protože to pěkně duní...

Eventuálně by se dalo použít  slova ruční páčidlo, nebo pomocný pracovní nástroj určený pro rozebírání navzájem spojených částí, podle chuti. laugh
    Flaubert
    Myslím, že použít ve větě: Rozepnul zip na černé mikině a zpoza opasku kalhot vytáhl malý pomocný pracovní nástroj určený pro rozebírání navzájem spojených částí - je trošku příliš košatý…surprised

Radši zůstanu u sochoru…wink
    Myslím, že podobný text už by pomalu hraničil s erotickou literaturou. Pokud by si čtenář přečetl, že zpoza opasku kalhot vytáhl malý pracovní nástroj...winklaugh

NIcméně, pokud můžu radit, tak by se tvůj hrdina asi pěkně pronesl, kdyby nosil sochor za opaskem kalhot. Sochor, nebo pajsr je totiž minimálně třiceticentimetrová tyč, ale někdy má i metr a je pěkně těžká.

http://www.naradi-modeco.cz/sochor-extreme.htm

laugh
    Flaubert
    Já měla na mysli takovou kompaktnější verzi tak do 30-cm... To by zvládl.... wink
    Těch třicet centimetrů je taková standardní délka, kratší by ztratil svou efektivitu. To už by pak rovnou mohl používat tesařský kladivo laugh viz http://www.naradi-modeco.cz/kladiva/tesarska/
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.