Promítají se vám knihy do života?

DollyDolly Komentářů: 14
upraveno 12. září 2012 v Obecná diskuze
Nedávno jsem hledal novou práci a zažil jsem přitom moment, který mě velice pobavil. Byl jsem na jednom výběrovém semináři firmy, která se zabívá finančním poradenstvím. Dovezli mě tam autem s tím, že mě svezou i domů. Po dvou hodinách, kdy nám tam cpali do hlavy prostá fakta, jako že bez práce nejsou koláče, kdo nepracuje, nic nemá a jen cílevědomou prací dosáhnete výsledků, s čímž bych dokázal i souhlasit, na nás přednášející vyrukoval s tím, že peníze jsou tím nejdůležitějším, co můžeme v životě získat, protože za ty se dá koupit všechno. Bylo to trochu odvážné tvrzení a mírně mě zvedlo ze židle, ale jelikož jsem za ten seminář dal 500 Kč, zůstal jsem sedět. Chtěl jsem vědět, co za ně získám já od nich. Další mluvčí nám dával lekci z oblékání. K obleku musíte mít odpovídající pásek. Ten můj stál tři tisíce, ale sluší mi a klienti to ocení. Navíc na tři tisíce já pracuji asi tři hodiny. Stačí mi jedna větší smlouva důchodového připojištění. A pak přišel vrchol. Vůbec bych nečekal, že po takovém výplachu, kde jsou prachy alfou a omegou, nám poslední začne citovat z Malého prince. Byla to ta pasáž o opilci, který pije, aby zapomněl, že je pijan. Zřejmě tím chtěli říct, že lenoch nikdy nedosáhne svých snů, tak jsem se přihlásil a řekl, že se tam píše i o podnikateli a domýšlivci a to je právě ten druhý extrém, který tu presentují oni. Mluvčí se zarazil, ale mlčel. Ostatní přednášející se zamračili a zřejmě začali vymýšlet způsob, jak se mě zbavit. Co mě ale pobavilo nejvíc byla reakce těch, kdo za svých 500 poslouchali ty samé žvásty jako já. Byla to naprostá nechápavost. Ani jeden z nich nevěděl, o čem to tam sakra mluvím. Tak mi konečně došlo, že v této společnosti jsem šlápl hodně vedle. Odešel jsem a domů jel vlakem. Doma jsem si potom přečetl Malého prince a zjistil, že ten francouzskej pilot měl zase jednou pravdu. A já díky tomu, že jsem pozorně četl jeho knihu viděl z okna vlaku kus nádherný přírody.

Komentáře

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.