Změna vypravěče

upraveno 8. srpen 2012 v O tvůrčím psaní
Ahoj,

mám menší problém. Nevím, jak u příběhu psaném v ich formě změnit vypravěče. Teda věděl bych, ale nevyhovovalo by to.
Mám postavu otce a dcery. Otec je zároveň pro 1. první polovinu knihy hlavní postavou a vše se čtenář dozvídá skrz něj. Ale v druhé části ale zemře a dcera bude sledovat jeho smrt. Chtěl bych, aby smrt otce popsala dcera a následně se stala hlavní postavou a nevím, jak na to.

Doufám, že jsem popsal problém srozumitelně.
Budu rád za každou radu.

Komentáře

• KachenKachen Komentářů: 19
    Je mnoho knih kde se vypraveč změní dokonce několikrát. Narychlo si vybavuji Petra Hůlová: Pamět mojí babičce.
    Takže si můžeš něco odobného přečíst a inspirovat se tím.

Nevím přesně o čem, nebo v jakém žánru je tvoje dílko psané, ale je to rozhodně zajímavá myšlenka, chce to prostě jen dobrý můstek. Osobně si myslím, že když to dobře napíšeš tak ten překlen může být jakýkoliv, ty znáš své postavy a víš co si můžeš dovolit. Vím, že rada tipu, dá se napsat jakoliv není moc přínosná:-)

Můžeš to prostě nechat bežet, ať si to čtenář uvědomí sám. Můžeš napsat jednoduchost tipu, kdy jeho poslední myšlenky patří dceři a jak mu dokázala vyplnit život a plynule navážeš jejímy myšlenkami, které se budou zabívat tím, jak je po něm prázdno. To je vážně fádní a ber to prosím jen jako příklaad.-))

Tak a konec pokusu napsat něco přínosného.-)
  • Díky za rady a tip na knihu.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.