Píete v ruce nebo jen na PC?

upraveno 29. červen 2012 v Obecná diskuze
Co se vám víc osvědčilo? Píšete text napřed v ruce a pak teprve do počítače anebo pracujete jen s počítačem? Já s tím mám trochu problém - když píšu v ruce, tak mě napadá najednou stovky myšlenek a nestačím je zachycovat, takže to vzdám a zaseknu se s psaním. No a když to dávám hned do počítače, tak se také zaseknu, tentokrát proto, že nevím jak dál, protože inspirace se jaksi vytratí... Díky za vaše zkušenosti. Alča

Komentáře

• Ahoj Alčo. :)
    Mě se osvědčilo obojí. Podle mě je nejlepší mít u sebe nějaký bloček, a když jsi třeba v metru, ve vlaku, ve škole, prostě kdekoliv a máš tu myšlenku, tak si ji prostě zapiš, pokud máš čas, klidně se i rozepiš, potom až budeš doma, tak si to jednoduše přepiš do PC.
    Myslím si, že většina z těch kdo píše, se často seknou a nevědí, jak zrovna psát dál. Já si vždycky pustím nějakou uklidňující hudbu a myšlenky se pomalu začínají hrnout.
    Doufám, že jsem ti alespoň trošku pomohla.
    Ať s ti daří :)
  • Díky, Míšo. Nějak se s tím prostě musím poprat :-)
  • FabulatorFabulator Komentářů: 24
    Ještě v dětských letech jsem psal nejraději na stroji. Hrozně mně to bavilo. Teď už drtivou většinu věcí píšu akorát na počítači. Možnost upravování je prostě mnohem jednodušší, přijde mi že i psaní je rychlejší a nebolí z toho tolik ruka. Jen občas oči.

Psaní na papír dá teď využít spíše k nějakým nápadům a postřehům, které se pak na počítači rozvádějí. Velmi mi ale pomáhá výsledný text si vytisknout a pak projít na papíře. Najednou vidím mnoho chyb, kterých bych si jinak nevšiml.
  • Nejvíce se mi osvědčila kombinovaná forma. Na nápady bloček a na běžné psaní počítač. Jedním z hlavních důvodů je samotný tvůrčí blok. I když se zaseknete, můžete si jen tak psát, o čem to asi bude a pak jen měníte formulování vět, aby se vám to líbilo.
    Co se týče poezie, ta jde výhradně (ve většině případů) nejdříve na papír. Nemám zdání, čím to je. :)
  • DollyDolly Komentářů: 14
    Jsem pro kombinaci. Zápisník na nápady a mašlenky, PC pro finální formu první verze. Poezii píšu jakkoli, je mi to jedno.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.