Jak psát o sexu?

upraveno 25. červen 2012 v Obecná diskuze
Zdravím :)
Chtěla bych se vás zeptat, jak moc bych měla popisovat sex ve svém díle. Zjistila jsem, že mi doposud nedělalo nic takový problém, jako zrovna tohle. Nejhorší na tom je, že je tam opravdu potřeba, abych ten jeden tam tak nějak napsala, protože přeci jen dítě čáp opravdu nenosí. Já mám ještě takovou nevýhodu, že mi 15 bude až v létě, takže co se týče sexu, opravdu zkušenosti nemám. Takže-nemáte někdo nějaký tip na to, jak nějak stručně popsat sex?
Předem moc děkuji. :)

Míša

Komentáře

• Reprodukční postup u rozmnožování lidí asi znáš, ne? Můžeš to tedy popsat tak, jak to probíhá či si o tom přečíst v nějaké literatuře pro mladé. Není potřeba to mít na vlastní kůži vyzkoušeno. Jinak z pohledu ženy je to hodně o pocitech. Z pohledu muže je to o rostoucím vzrušení, které končí vyvrcholení. Zkus si přečíst pár erotických povídek na internetu a bude ti jasné, jak to popsat. Hodně záleží i na tvém stylu psaní a díla. Nemusíš to popisovat "surově", stačí náznaky.
  • Ano, postup a vše kolem toho samozřejmě znám.
    Četla jsem i pár povídek pro dospělé a už jsem asi zjistila, jak to napsat. Teď to dám jen někomu přečíst, abych zjistila, co si o tom myslí někdo jiný.
    Děkuji moc za odpověď :)
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Ahoj Míšo,

podle mě vůbec nemusíš psát přímo o sexu. Není to vyloženě nutné. Mnohdy jsou nejlepší náznaky. Čtenář není tak hloupý, aby si to nedomyslel. Takže proč bys tam nemohla nechat něco ve smyslu: Už dlouho po ní toužil a teď, když konečně nastala ta pravá chvíle, nechtěl už na nic čekat. Odhodlával se už dost dlouho. Nyní přišel ten okamžik, kdy se pouhé sny změnily ve skutečnost...

Já sama píšu tyhle scény podobně, a to už zkušenosti mám. Někteří mi za to nadávají, protože když už je fakt hodně dobře navnadím, tak tam pak najdou tři tečky a stěžují si. Žádný z nich mi ale ještě neřekl, že by se mu to tak nelíbilo. Podle mě úkolem správného spisovatele je tak nějak si hrát se svými čtenáři, nemyslíš ;)

Jíťa
  • DollyDolly Komentářů: 14
    Někde jsem četl, že největší nešvar autorů při popisu sexu je popis jeho mechaničnosti. Drž se spíš pocitů a narážek, popřípadě není na škodu nějaké přirovnání. A nebo jen náznak. Např.:
    Lampička zhasla a po jejích bocích se prošla jeho ruka. Chvíli váhala, ale pak se k němu otočila připravena vzít si, co ji nabízí.
    - Pokud jde o manžele, tam to opravdu stačí, pokud je to sex náhodný, tak třeba:
    Opřená o chladnou stěnu se připravovala na nevyhnutelné. Dech se jí zrychlil, jak pocítila na svých stehnech jeho teplé dlaně. Líbal jí čím dál surověji a jí se to líbilo. Teď už stála mezi nimi jen jediná překážka. Zip u kalhot. Sáhla tím směrem a zjistila, že jsou na knoflíky. Vzrušila jí myšlenka, že to celé bude trvat trochu déle a kousla ho do rtu.

Mimochodem, klidně to použij, pokus se ti to bude hodit nebo se nech jen inspirovat.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.