Zákulisí citů...

upraveno 31. květen 2012 v Povídky
Začínám psát...chci napsat svou trošku autobiografickou knihu z prostředí divadla, kde se pohybuji. Tady je začátek - prosím o připomínky, názory a kritiku. Děkuji :o)

Bylo šedivé ráno a já jsem vylezla z postele. Za několik týdnů se ve škole měly odevzdat přihlášky na praxi a já neměla tušení, kam jít.
Pomohl mi kamarád, který mi domluvil brigádu v divadle. Do té doby jsem v onom divadle vůbec nebyla, ale proč se držet jen na jednom místě, zkusím i něco nového. S vyplněným papírem, jsem se zastavila před kanceláří produkce.
Nejistě jsem zaklepala na těžké zelené dveře. „Dále..“ ozvalo se a já vešla. „Tě pic, ty budeš asi Věra, že?“ vypálil na mě produkční. „No tak si sedni na něco se Tě zeptám…“ posadila jsem se a odpovídala na otázky ohledně školy a profilujících předmětů.
Z mladě vyhlížejícího muže vylezlo, že je to Honza a je učitelem anglického jazyka, ale jako hlavní práci má produkční povinnosti.
Strašně jsem se těšila na to, co přijde, milovala jsem divadlo z jakéhokoli pohledu. Postupně mi bylo představeno veškeré osazenstvo divadla od dalších produkčních přes obchodní, technické a zvukařské oddělení. Všichni mě přivítali s nadšením.
Když jsem se vrátila do své kanceláře přišel zrovna muž, kterého jsem ještě zatím neznala.
„Věro, dovol, abych Ti představil našeho uměleckého šéfa…“ řekl Honza a pokynul směrem k charismatickému muži, který se usmíval od ucha k uchu, vypadal, že už je tu chvíli doma..
„Ahoj, Verunko, já jsem Pavel..“ „Věra…“ utrousila jsem v odpověď a stiskla mu pevně ruku. Pavel se očividně rád chopil jakékoli konverzace a pokračoval: „Tak Ty tu teď budeš chvíli pracovat, no..tak to bys třeba mohla pomoci kostymérkám mě převlékat, co Ty na to?“
Věděla jsem, že to myslí v legraci a já jsem měla tu povahovou vlastnost, že jsem ráda špičkovala. „No jasně, a budu Tě tam ještě rozptylovat co?“
Místnost vybuchla v hlasitý smích a Pavel uznal, že pokud mám takovýhle smysl pro humor, určitě se tady neztratím.

Jestli má vůbec cenu v tom pokračovat ....

Komentáře

• AyaAya Komentářů: 4
    Proč by nemělo :-)
  • Tak jako když to bude stát za prd... :D
  • KachenKachen Komentářů: 19
    Prostředí divadla, je určitě téma,které zajímá mnoho lidí. řekla bych, že dokážeš psát s určitým vtipem, což se lehce čte. Určitě pokračuj.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.