Pomoc s názvem... :)

upraveno 30. květen 2012 v Obecná diskuze
Mám problém vymyslet název, abych se pak odpíchla - s tím pak nemám problém...
Chci psát o mě...trošku pravdivě...a potřebuju zakomponovat divadlo, lidé v něm a mé city k jistým lidem...
Nějaký symbolický název... "Citové zákulisí..." nebo něco podobného...Máte někdo nějaký nápad,prosím?

Komentáře

• No hodně záleží na obsahu knihy, ale napadá mě třeba něco jako Co oči nevidí nebo V hlavní roli city...pokud by se hlavně jednalo o ty vztahy.
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Obecně vzato bych název fakt neřešila. Prostě piš a on tě pak sám napadne. Myslím, že když máš představu, o čem psát, tak ho k nějakému pomyslnému odpíchnutí nepotřebuješ ;)
  • MichaelaMichaela Komentářů: 11
    Souhlasím :)
    Já píšu už přes rok a mám dohromady 733 stránek v A5 a název mě napadl až někdy před třemi měsíci.
    Takže být tebou, bych něco takového, vůbec neřešila. Ne teď. Věř mi, časem jistě přijdeš na název, který bude ten pravý. ;)
  • DollyDolly Komentářů: 14
    Já si zvolím vždycky pracovní název, který s tématem třeba vůbec nesouvisí. Pak mě buď napadne lepší nebo zůstane tento.
    Ale co třeba Opona snů nebo Hra bez scénáře?
  • MichaelaMichaela Komentářů: 11
    Oba dva názvy jsou krásné. Ale o trošku víc se mi líbí "Hra bez scénáře".
    Ale to je pouze můj názor.
    Přeji hodně štěstí.
  • GennieGennie Komentářů: 56
    Mě ještě napadl název "Režie citů" či "Padající opona", ale nevím, jsem holka, která pojmenovala své "knihy" Koření života, Naděje nikdy neumírá, Kapka lásky a Štěstí na dosah, takže...
    Já bych to také nechala na náhodě, uvidíš. Snad tě jednou napadne to správné....
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,682
    Taky si myslím, že název nakonec vyplyne z děje. Jen bych radil, abys nesklouzla k Červené knihovně a název nebyl zbytečně vzletný a zavádějící.
    Já bych třeba na první pohled nesáhnul po knize s názvem Opona snů, i když to je třeba detektivka z divadelního prostředí.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.