Erotika v naich dílech

JitkaJitka Komentářů: 146
upraveno 21. duben 2012 v Obecná diskuze
Krásné sobotní odpoledne všem,
zajímal by mě názor na sex a erotický podtext v povídkách a knihách. Ocením oba pohledy - jak autorský, tak čtenářský.
Díky, Jíťa

Komentáře

• Povedal by som ze je to velmi poodbne ako s nadavkami - pokial to nie je prehnane (zalezi od zanru) a je to pouzite kde to je priam ocakavane, tak to moze mat velice dobry efekt nakolko je to sucastou nasho kazdonenneho zivota a z nejednej statistiky vypliva, ze priemerna zenska mysli na sex kazdych 5 minut a priemerny chlap na to mysli kazdych 7 minut :)
  • SarkaSarka Komentářů: 7
    Jako autor jsem se o erotiku nepokusila. Píšu zatím první knížku a je pro děti, takže tam plánuju jen naznačit nějaká jiskření. Maximálně přidám flirt a pusu :-) Pročež to ber spíše jako názor čtenářky. Erotika i sex patří k životu. Aspoň k životu většiny dospělých lidí a myslím si, že vyhýbat se jí by byla chyba. Když je to dobře napsané, dokáže to s člověkem divy. Vcítit se do postavy je pak úplná hračka. Pokud se ale někdo vypatlává v náznacích typu "jeho vztyčený indián hrdě přešel branou jejího týpí" apod., působí to na mne spíš trapně. Ale ty se bát nemusíš, četla jsem tvoji povídku Přežít. Je moc dobrá a ve svém rozsahu i dostatečně popisná. Kdybys to chtěla někdy víc rozpracovat, určitě bych ocenila i další detaily. Jak to probíhalo, když se strach změnil ve vzrušení. Určitě mi rozumíš, jak se hlava vražená mezi ramena natahuje, rozšiřují se nosní dírky a do plic se nasává vzduch, jen aby zavětřil tu ženu...to jen kdyby náhodou. Jinak mě tvůj styl psaní baví a chystám se i na Pláč bezejmenné.
  • Děkuji oběma za reakci.
    Šárce: Tvá pochvala mě moc potěšila. Přežít se píše úplně samo. To, co mám vystavené na webu, je jen malá část celé té povídky a brzy to budu stahovat, protože to kvůli té soutěži, kam to chci posílat, nesmí být nikde publikováno. Celkem ten příběh má nějakých 40 tisíc znaků a připojuju k němu ještě další malé podpříběhy, které bych zase ráda poslala do jiných soutěží.
    Až to pravidla umožní, tak posléze vše publikuji. Je zajímavé, že po tom, co jsem dopsala Pláč bezejmenné, tak mi nějak už nejde přemýšlet o příbězích v malém měřítku a v hlavě se mi i nenápadný námět postupně rozrůstá. Tak uvidíme, třeba jednoho dne bude kniha i z Přežít, nerada bych to ale uspěchala, vždyť má prvotina ještě není ani vydaná :D .
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.