Zaujalo by vás?

OndrejHOndrejH Komentářů: 1
upraveno 7. duben 2012 v Povídky
Chtěl bych se vás zeptat, jestli by vás tento prolog zaujal a byli byste poté zvědaví, o co v knize půjde. Je to jen prolog a kniha samotná na něj nenavazuje, pouze na něco poukazuje. Bude na něj navazovat v podstatě jen epilog. Zde je:

Za tu dobu, která uběhla od prvního světla, se toho tady stalo tolik, že na to stačí jen paměť mých předků. Ty budeš už brzy součástí dalších událostí. Pamatuj, že ne vždy se budou věci dít tak, jak chceš ty, i když máš tak velkou moc. Sice ji neobjevíš hned, ale až přijde čas, sama se ti ukáže. Plně ti důvěřuji, že ji využiješ jen ke konání dobra a že náš rod nezradíš, tak jako to udělali jiní. Věz, že pokud by si tě snad Temnota přivlastnila, vybiji ji z tebe celou svou mocí.
Narodíš se do světa, který je plný nádherných míst, ve kterém se duše mají rádi a není tu ani stopa po zlu. Tento svět jsem hledala dlouho. Z pohledu tvého nadcházejícího života smrtelníka by se ta doba mohla zdát jako věčnost. Budeš dobře vychováván v mocné rodině. Až dospěješ, bude čas pro velké činy. Tvůj lid tě za ně bude obdivovat. Tví milovaní ale budou postupně umírat, jak budeš stárnout. I když budeš smrtelník, moc v tobě ukrytá ti bude dávat sílu na mnohem delší dobu než ostatním. Proto nezoufej a dívej se stále vpřed. Bude stále něco na práci.
Až nakonec přijde čas tvého skonu, proběhne tvé nanebevzetí. Tehdy budeš přijat mezi nás. Pak tě bude čekat ještě větší a důležitější úděl, o kterém ti povím až se znovu setkáme.
Ačkoli si tato má slova pamatovat nebudeš, budeš v sobě stále cítit jejich podstatu. Proto budeš vždy o krok napřed. A nezapomínej, podstata je to nejdůležitější co může být. Bez podstaty by nic nemělo smysl. A i když něco někdy nedává smysl, tak je to jen tebou. Teď už běž, můj synu. Vstříc tvé podstatě.

Prosím napište svůj názor, popřípadě napište co bych měl opravit/pozměnit.
Děkuji

Komentáře

• Pokud je kniha o něčem úplně jiném, víc by mě zajímala ukázka přímo z knihy. Tento prolog mi totiž v hlavě zavání Stmíváním a dál bych nečetla. Také prázdné fráze jako: "A nezapomínej, podstata je to nejdůležitější co může být. Bez podstaty by nic nemělo smysl. A i když něco někdy nedává smysl, tak je to jen tebou. Teď už běž, můj synu. Vstříc tvé podstatě." mě dost odpuzují. Jestli ale jde o fantasy knížku, tak jen tak dál :-). Špatně napsaný Prolog to určitě není :-)
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.