jaké téma

upraveno 7. únor 2012 v Obecná diskuze
ahoj
chtela bych se zeptat jakou knižku mám napsat .Na jaké tema
vím že je to náročné odpovšdět
(možná vám to pomůže
1. je mi 12
2. mam rada upíry,zvířata,knížky o vlcích
3.mám rada knížky s přímou řečí
4. to je asi vše tak díky za odpověd

Komentáře

• FabulatorFabulator Komentářů: 24
    Ahoj,

o čem psát? To bys měla vědět si sama ze všech nejlépe. Má to být přeci tvoje dílo, ty sama musíš k němu dospět a získat inspiraci. Navíc psaní knihy je velmi náročná činnost, která může trvat roky. Jsi si jistá, že se tomu dokážeš věnovat tak dlouhou dobu? Že máš potřebnou píli, trpělivost a vytrvalost? Proč radši nenapsat nejdříve nějaký kratší příběh...?
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Ahoj, jaké téma zvolit odpovědět nelze. Každý si musí najít to svoje, o kterém bude vědět dostatek informací. Téma, do kterého se vžije a bude ho milovat pro jeho krásu, výjimečnost a originalitu.

Nicméně, pokud to s knihou myslíš vážně, je dobré ujasnit si pár věcí:
    Například, ve kterém světě se příběh bude odehrávat? Reálném, nebo vymyšleném?
    Jak obsáhlé má dílo být? (podle mě velice důležitá otázka, nad kterou je třeba se zamyslet, protože každý se necítí na pětiset stránkový román)
    Pro koho je příběh určen? (pro teenagery, dospělé, děti, ...)
    ....a spousta dalších věcí

Hlavní je, nenechat se odradit. Trpělivě snášet neúspěchy, které nás posunují dál. Nečekej, že psaní je jednoduché. Mě osobně je patnáct, mám za sebou pár kratších příběhů a přiznám se, asi 1/3 nedopsané knížky...

Nesnaž se hned napsat nejlepší dílo. Ujasni si, co chceš a začni nad příběhem přemýšlet. Časem najdeš ten správný...
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

• Ahoj,
    souhlasím s předchozími komentáři. Můžeš zkoušet různé styly psaní i žánry, nakonec sama zjistíš, který z nich se ti píše nejlépe a který naopak hůře. V podstatě najdeš svůj styl. Pokud máš ráda Fantasy a Fiction můžeš třeba začít právě tím, nebo i Fanfictionem na tvé oblíbené knihy. Ale domnívám se, že se samozřejmě může stát, že ti ani to co ráda čteš úplně nesedne při psaní. Třeba já se dlouho pokoušela psát Fanfiction a fantasy a téměř po roce mi došlo, že to není úplně můj článek kávy, takže jsme začala zkoušet jiné žánry a tak trochu se ustálila u historického...
    Osobně si myslím, že napíšeš ještě hodně příběhů, jak jednodílných, tak i na pokračování, než vydáš knihu, ale ke všemu se dá dostat. Jen to chce odvahu, průbojnost a schopnost se prosadit.
    Přeji hodně štěstí... ;)
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.