Názor prosím..

upraveno 28. leden 2012 v Povídky
Bylo krásné podzimní odpoledne. Slunce, jakoby chtělo ukázat kolik sil ještě má , vpouštělo své hřejivé paprsky na zem a vznášelo radost do srdcí všech živých tvorů. Obloha se barvila do blankytně modré barvy a sem tam po ní proplul nějaký ten líný mrak. Obyvatelé Howdallenu moc dobře věděli že tento den pro ně mohlo být hezké počasí naposled. Podzim už pomalu končil, proto se táké většina měšťanů přišla podívat na poslední velké trhy. Lidé potřebovali dokoupit, na co zapomněli a co by se jim v chladných zimních dnech mohlo hodit. Díky trhům bylo náměstí naprosto plné ale okolní ulice a uličky téměř prázdné.Nyní však, do jedné menší uličky poblíž náměstí vběhl záhadný muž i když bylo vidět že to není zrovna trénovaný atlet, tak běžel seč mohl. Asi měl také proč, hned za ním se totiž vyřítila skupina ozbrojených vojáků a protože v ulici nikdo jiný krom onoho neznámého muže nebyl, bylo zřejmé, že pronásledují právě jeho. Na první pohled by však nikdo neřekl ,že je to nějaký zločinec nebo obávaný bojovník. Oblečen byl do bílé hedvábné košile přez kterou prosakovala krev, možná z nějakého čerstvého šrámu, kalhoty měl hnědé a nohy mu hřály vysoké kožené boty. Byl štíhlý ne zrovna vysoký. Krátké plavé vlnité vlasy mu divoce poletovaly kolem hlavy a odváděly tak pozornost od hlubokých uhrančivě modrých očí schovaných pod hustým světlým obočím. Z jeho výrazu se nedalo téměř nic vyčíst ale v očích se mu zrcadlil zmatek a strach z budoucna ale i záblesk uspokojení. Otočil se vojáci ho rychle doháněli a jemu pomalu docházela energie. Kdyby tak doběhl na konec ulice pak by byl už jen kousek od náměstí a sním velkého davu , kde by měl alespoň nějakou šanci, ale ulice byla celkem dlouhá, a on byl teprve v půlce ale již teď běžel ze svých poledních sil. Najednou zahlédl doširoka otevřený obchod a zdál se úplně prázdný , rychle do něj vběhl a zavřel dveře vtom uslyšel obrovskou ránu oči se mu zamlžily, zhroutil se na zem, strašlivě ho bolela hlava.Znažil se nahmatat ránu na temeni hlavy, podíval se na svou ruku byla celá od krve, od jeho krve. Uči se mu zavřely a on upadl do bezvědomí.

Ps.: pls. předem se omlouvám za všechny gram. chyby......

Komentáře

 • Jak sem čekala... teťka když si to čtu vydím cybjející čárkya stále se opakující slovo "ALE", dále se taky omlouvám, nějak mi zmizely odstavce......
 • FabulatorFabulator Komentářů: 24
  Ahoj,

  první, co jsem chtěl vytknout byly chybějící odstavce, ale píšeš, že nastala technická chyba. To se nedá nic dělat. Gramatické chyby tak byly a nějaké čárky také chyběly. Za ně bych se až tolik nezlobil, sám je občas dělám, ale za že už ji můžeš dělat prakticky automaticky. Dávej si taky pozor, aby čárka byla od textu správně oddělena, správně je text, text a nic jiného.

  Některé chyby ti určitě podtrhal i word, ty bych ti už neodpustil. Rovněž doporučuji nainstalovat si kontrolu pravopisu i do prohlížeče, tvá cybjející čárka v komentáři bije do očí. Občas taky nějaký překlep vyvedu, ale červená mě upozorní.

  A k samotnému textu? Začátek bych úplně vyškrtl a začal s tím, že muž vběhl na náměstí. To čtenáře zaujme a ne popis nějaké krajiny. Dříve jsem to také dělával. Zbytek už není tak špatný, ale jsou tam mraky chyb. Nicméně nepolevuj a zkoušej to dál.
 • Souhlasím s Michalem, co se chyb týče. Tu gramatiku považuji za špatný vtip. Pokud chceš psát, tak se nejdřív, snažně tě prosím, nauč pořádně česky. Jinak obíráš o drahocenný čas nejen lidi, kteří to po tobě přečetli, tak i sama sebe. V komentáři pod tím vidět s tvrdým y, to je fakt silná káva.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.