Prosím o názor

upraveno 28. leden 2012 v Povídky
Ahoj, tak i já bych ráda věděla, zda by Vás zaujal můj začátek knihy. Jedná se o první řádky, zřejmě to člověk bude ještě mockrát měnit. Prosím nehleďte teď na slovosled apod, nečetla jsem to po sobě (jsou 4 ráno) :))
Ale budu ráda za názory...i když vím, že z pár řádků toho člověk moc nevyčte...

Erika se opírala o stůl a dívala se z okna. Cítila vztek a zášť, jakoby jí každou chvíli mělo puknout srdce. Nevěděla, že celé 4 roky věnovala někomu, kdo jí tahal za nos. Nachytat ho, jak se stěhuje k jiné... Zhluboka se nadechla. „Takhle to dál nejde.“ řekla si. Vždy si přála mít vedle sebe někoho mocného, sama nepatřila mezi troškaře, tak proč se trápí kvůli chlapovi, kterému stačilo malovat pokoje? Uvažovala nad tím ještě několik hodin, dokud nepřišla Kamila.

Kamila byla svým způsobem ráda za to, co teď její spolubydlící prožívá. Nepřála jí tu bolest. Jenže jako studentku psychologie jí postihla touha zabývat se každou Eriččinou emocí. Nemohla si pomoci. „ Tak jak se dnes cítíš?“ zeptala se. „ Něco jsem si uvědomila.“ zamumlala Erika. V Kamile to hrklo. Už jsou to tři měsíce od rozchodu, doufala, že takový moment přijde a místo lítostivých slz uvidí probouzející se racionalitu. Sedly si k sobě na pohovku a Erika jí začala vyprávět vše, o čem přemýšlela. Cítila v sobě znovu probuzenou sílu, kterou tak postrádala. Uvědomila si, co chce. A obyčejný život s někým, kdo by ji ani pořádně neocenil…to je přece hloupost. Pomalu si začínala vysnívat, co bude dál.

Po dlouhé době neodcházela Kamila do své ložnice vyčerpaná. Byla ráda, že se v Erice probouzí její síla pro boj. Říkala si, zda také bude jednou cítit něco podobného. Nikdy nezažila nic tak silného, jako je vztah, rozchod…sem tam nějaký milenec, ale to je vše. Jakoby nebyla schopná se zamilovat. I kvůli tomu chtěla studovat lidskou psychiku, zabývat se vztahy. Říkala si, že tak možná objeví příčinu svého handicapu. Zda to tak mohla nazvat.

Komentáře

• Teď si to čtu a už vám padají do oka chybky a opakující se slova :) Plus tam budu ještě věci nejspíš připisovat
  • FabulatorFabulator Komentářů: 24
    Ahoj,

když něco zveřejňuješ, nedělej to ve 4 ráno. Poslechni Teda ze seriálu HIMYM, kteří jasně říká, že po dvou v noci tě už nic dobrého nečeká a měla bys jít raději spát. Něž něco ukážeš světu, hezky si to po sobě zkontroluj. Možná neuvidíš všechno, ale ty nejhorší prohřešky by mohly zmizet.

Jinak já bohužel tvůj čtenář nebudu, nejsem fanda psychiky a psychologie. To ale neznamená, že se to nemůže líbit jiným. Jestli o tom píšeš ráda, jdi do toho.
  • Ahoj Adél,

jako první jsem četla komentáře. Asi není úplně dobré sama pod příspěvek vypsat chyby. Chápu, že si za ně třeba nadáváš (dělávám to taky), ale tak trochu tím snižuješ hodnotu tvého příspěvku.

Jinak mi to zase tak špatné nepřijde. I na těch pár řádcích jsem se docela s Erikou sžila. Pokud je to ale začátek knihy, asi bych se nebála jít i do toho víc rozepsat ten jejich rozhovor. Lépe to dokáže mezi řádky čtenářovi říct, jaký ty dívky mají mezi sebou vztah, jak asi přemýšlí a podobně.

Mohu se zeptat, kolik ti je let a co třeba studuješ (popř. čím se živíš)?

Jíťa ;)
  • Dekuju za nazory, kazdopadne jsem to druhy den prepsala a je to ted jine, rozepsane i jinak konstruovane :) Tamto byl uplne prvni pocin a presne jak naznacujete, clovek by nemel jit do sveta hned s necim, co po sobe necetl :)
    Chtela jsem to rano smazat, ale uz jsem nevedela jak :)) Kazdopadne za nazory dekuji!
    Ale spis jsem dam nynejsi verzi :)

Je mi 20, studuju FFUK :)
  • Mně se ukázka vcelku líbí. Souhlasím s Jíťou, chtělo by to ještě malinko rozpracovat. Potěšilo by mě i obohacení a nějaká gesta. Nějak se mi bez nich špatně ztotožňuje s postavami. Když cítím vztek, neopírám se jen o stůl a nezírám z okna. Třeba do něj kopnu, nebo aspoň bouchnu pěstí. Určitě víš, jak to myslím. Držím palce.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.