Poslední

LesaduhaLesaduha Komentářů: 4
upraveno 30. září 2017 v Poezie
Poprvé něco zveřejňuji, budu ráda za každou kritiku, která mi přispěje k zlepšení se. Nevěděla jsem, kam přesně "Poslední" zařadit, tak snad to není taková chyba.

Poslední

Poslední horká slza setřena ledovou rukou, poslední něžné pohlazení od člověka před jeho koncem.

Nelituji…

Slova nevyřčená, protože dech už nestačil. Avšak vrásky smíchu, znatelné i mezi těmi stářím způsobené, poslední pohled věnovaný, hřejivý a láskyplný, mluvili za vše. Tisíce slov jen v jednom tichém okamžiku.

Nelituji…

Zaznělo do ticha, z posledních sil, které však ještě stačily. Horká dlaň pohladila ledovou a bledou tvář, polibek na líčko, darován z lásky a na rozloučenou. Poslední všeříkající pohled do očí, jež byly milované spousty let.

Brzy se zase setkáme. Počkám na tebe…

Láska tak silná, že pochybnost nedostala šanci. Láska tak silná, že stačí jen ten letmý dotek, tolik známý pohled a lehounký náznak úsměvu, aby bolest i strach ze samoty odezněl a rozloučení se stalo snadné.

Sbohem…

Poslední vydechnutí člověka, jehož duše našla cestu jinou. A jen nejkrásnější cit a vzpomínka, zůstali v srdci, dokud se opět nestřetnou.

Nelituji…

Komentáře

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,624
    Ahoj mezi námi! :) Samozřejmě i takové texty sem patří, myslím, že opravdu do sekce poezie.
    Tady se celkem nedá nic moc kritizovat, je to opravdu jakási báseň v próze. Připadá mi to ale dost patetické, taková ta recitace Zdeňka Štěpánka. Zkus si to přeříkat sama nahlas, uvidíš, co myslím.
    A pozor na chyby, klepnou do očí. Cit a vzpomínka zůstaly, vrásky smíchu mluvily. A taky čárky, je jich tam víc, než by mělo... :)
    Zkus něco dalšího, třeba i krátkou povídku, mohla by být zajímavá.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • LesaduhaLesaduha Komentářů: 4
    Děkuji, vážím si Vašeho komentáře. Za chyby se stydím a přiznávám, že čárky nezvládám vůbec. Příště si to zkontroluji lépe. Nějakou povídku určitě napíšu, tohle byl jen takový první pokus napsaný večer před spaním. :-) Ještě jednou moc děkuji za komentář a dobrou noc.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,624
    Fajn, moc se mi líbí, že jsi se neurazila, když jsem jenom nechválil... >:) Za chyby se není nutné stydět, prostě si jen pro příště dávat pozor. Ona i pěkná věc vypadá hůř, když se narazí na chybu.
    A technická poznámka - Tady si všichni ;) tykáme! ;)
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.