Překvapivé setkání

kristynka13kristynka13 Komentářů: 32
upraveno 3. duben 2016 v Povídky
Obývákem se rozezněla jedna z mých oblíbených písniček. Volal mi Matt. Chodím s ním už přes rok a šetříme nějaké peníze, abychom si mohli pořídit společný byt, kde bychom byli jen my dva. Oba totiž zatím bydlíme u rodičů.
,,Ahoj Nicol," ozvalo se z mobilu.
,,Ahoj, jak se ti dnes dařilo"
,,Nebylo to nejhorší, ale radši bych byl s tebou."
Usmála jsem se.
,,Nechtěla bys dnes zajít na večeři?" Zeptal se a já souhlasila.
,,V osm tě vyzvednu a vem si něco slušného, pa"
,, Budu tě čekat, měj se."
Miluju ho. Jeho tmavé oči, světlé vlasy, rty které úžasně líbají i jeho neposlušné ruce, které mnohdy zabloudí tam, kde nemají co dělat.

V sedm jsem se začala připravovat. Vzala jsem si na sebe dlouhé bílé šaty a nalíčila jsem se. Nechci se nějak chlubit, ale vypadala jsem vážně hezky.
Když jsem řekla rodičům, že jdu s Mattem na večeři a vyšla ven, už na mě čekal. Vypadal báječně. Chytl mě za ruku a stopl taxi.
,, Kam pojedeme?" Zajímala jsem se, ale Matt mě místo odpovědi políbil.
,, Moc jsem se na tebe těšil, pošeptal mi, když jsme sedli do taxi.
Projížděli jsme ulicemi Londýna a mířili jsme do centra. Své rodné město jsem milovala.

Zastavili jsme před luxusním podnikem. Matt zaplatil, i když jsem s tím nesouhlasila a vystoupili jsme.
Čekala jsem, že řekne něco o tom, že nás taxík vysadil na špatném místě, ale on mě místo toho chytil za ruku a vešli jsme do jedné z nejprestižnějších londýnských restaurací, kterou musela nejednou navštívit nějaká celebrita.
Matt mi pomohl sundat kabát a podal ho muži na recepci, který nás už za moment odváděl k jednomu ze stolů pro dva.
U baru jsem spatřila Orlanda Blooma a vzadu u stolku seděla věřte nebo ne Emma Watson, i když ta se podle médií jen málokdy objevuje v prestižních podnicích a chová se jako celebrita.
Tep se mi zvýšil asi tak na pětset za vteřinu a i Matt vypadal trochu nervózně.
Ihned přispěchal číšník a my si objednali. Pak jsme si s Mattem povídali, ale on měl stále ruku v kapse a jako by si s něčím hrál.
Orlando Bloom odešel, za to se ve dveřích objevil Rupert Grint a Daniel Radclife. Myslela jsem, že omdlím, ale už jsem alespoň věděla proč tu je i Emma Watson. Po další půl hodině konečně přišel číšník. A v tu samou chvíli vešel do podniku ještě Thomas Felton. Přisedl si k partě Harryho Pottera. Jak já jsem Harryho milovala. Všechny knížky jsem četla asi stokrát a filmy jsem viděla nespočetkrát. Vždycky jsem Emmě trochu záviděla.
Dali jsme se do jídla, ale já jsem si musela odskočit a trochu se srovnat.
Když jsem ale vyšla z kabinky, na záchodech byla i Emma Watson. A já se po ní musela pořád dívat, i když už jsem si připadala blbě. Byla jsem totálně bledá, nebylo mi dobře.
,, Není vám špatně," ozvalo se za mnou a já ten hlas poznala. Ona mě oslovila.
,, Já jsem v pořádku." Odpověděla jsem sekavě. Sakra.
,, Moc na to nevypadáte."
,,Jsem vaší velkou faninkou," řekla jsem, protože jsem chtěla odvést řeč jinam.
,, Vážně?" Tvářila se překvapeně.
Tohle jí přece musí říkat milión lidí denně.
,,Jak se vůbec jmenujete?"
Proč jí zajímá jméno nějaký chudý holky, která je bledá jak stěna? ,,Já jsem Nicol Miralgun, paní Watsonová.
Uchychtla se. ,,To znělo jako byste byla nějaká má služka. Víte co, tykejte mi."
Cože?! Jedna z nejznámějších a nejbohatších lidí planety chce po mně, abych mu tykala.
,,Tak dobře, Emmo," snažila jsem se usmát a šla jsem zpět k Mattovi.
Ten se tvářil podobně nervózně jako já. ,,Byla jsi tam nějak dlouho."
,,Ale, byla tam fronta," zalhala jsem.
,,Mimochodem, volala ti máma."
Máma? Proboha proč by mi volala. Vytáhla jsem z kabelky mobil, ale žádný nepřijatý hovor, a tak jsem ho zase u klidila a chtěla jsem se Matta zeptat, proč si ze mě vystřelil
,,Nicol, vezmeš si mě?" Zaznělo vedle mě. Matt klečel před mou židlí a pootevřenou krabičku s prstýnkem držel v ruce.
Celá restaurace se dívala naším směrem včetně čtyřky z Harryho Pottera.
Strnula jsem úžasem. Tak proto jsme jeli sem a proto mi volala máma. Milovala jsem ho.
Celá restaurace čekala, co já na to.
,, Ano," řekla jsem jen se slzami na krajíčku.
Matt vstal, nandal mi prstýnek a políbil mě. Všichni tleskali. A co bylo ještě neuvěřitelnější, mířila k nám Emma Watson.
,,Moc Vám gratuluju. Hm...nechtěli byste si jít přisednout k nám."
,,No my..." koktala jsem.
,,Moc rádi, když nám to nabízíte. Má snoubenkyně vás zbožňuje a vůbec celého Harry Pottera."

S tou čtyřkou jsme proseděli celý večer. Povídali jsme si a smáli se jako staří známí a já se postupně uvolňovala. Na ruce jsem měla magický prsten. Prsten lásky. A seděla jsem ve společnosti svých nejoblíbenějších herců. A představte si, co se stalo ještě. Když se nás Daniel zeptal co vlastně děláme. Matt odpověděl za nás oba a ještě dodal, že já jsem vždycky chtěla být herečka, ale mí rodiče o tom nechtěli ani slyšet.
Myslela jsem, že ho zabiju. Všichni se smáli a Tom se mě zeptal, jestli je to pořád můj sen. Má hlava sama od sebe kývla.
,,Víš, mi teď tady s Emmou budeme natáčet nový film a potřebovali bychom obsadit jednu vedlejší roli. A tak jsem myslel, jestli bys nechtěla..."
Zase jsem koktala něco, jako že by to bylo super. A tak mi dal na sebe telefon - Thomas Felton!
Slíbila jsem že zavolám.

Tu noc jsme si s Mattem náramně užili, i když já stále musela myslet na ten dnešní večer a tu nabídku.
Ptala jsem se ráno Matta, co si o tom myslí.
,, Splň si sen, Nicol," řekl jen. A tak jsem volala.

Nakonec se ukázalo, že to není žádná moc vedlejší role. Měla jsem hrát Emminu kamarádku, kvůli které Tom Emmu podvádí.

Byl to trhák.
Tak takhle začala moje herecká kariéra. No, jo, zázraky se dějí.

Komentáře

• ZdenekJasekZdenekJasek Komentářů: 80
    Další dívčí text o splněných přáních, takže nevím, jestli se jako chlap mám vyjadřovat ;) Ale budu ;)

Příběh je sice jasný hned od začátku, ale vůbec mi to nevadí. Je to takový vypsání všech dívčích snů (žádost o ruku v nobl restauraci, setkání s idolem, herecká kariera) a plně ho chápu a myslím, že cílovku si najde :) Navíc je poznat, že je to o tobě, že to vychází z tebe a to je vždycky dobře. Sám bych si taky rád napsal příběh o setkání sebe s Emmou, ale asi by to byl jiný příběh ;)

Ovšem pozor na logické chyby. Ruší.

- Matt stopne taxi, takže tam na ně nečekalo - Nicol neřekne, kam jedou - jak to teda ví ten taxikář, když ho právě zastavili?

- Zastavili jsme před luxusním podnikem. Matt zaplatil, i když jsem s tím nesouhlasila a vystoupili jsme. To zní, jak když chtěla utéct bez placení ;)

- nikdy jsem v nobl podniku nebyl. Z filmu tuším, že je tam někdo, kdo příchozí usadí ke stolu. Ale pochubuju, že je to ten stejný, kdo od nich převezme kabáty

- když budu v nobl podniku, tak budu dlouho listovat jídelním lístkem a přemýšlet, co vyzkoušet a co ty názvy vlastně vůbec znamenají. Neobjednám si hned, jak příjde číšník. A rozohodně pak nebudu půl hodiny čekat na jídlo. To se nestává ani v pochybných podnicích, určitě ne v tom nejlepším

- žena si jde odskočit na toaletu bez kabelky? jsem chlap, ale tohle jsem ještě neviděl ;)

- bacha na nabídku tykaní v anglickém prostředí. Tam vykání/tykání neexistuje, takže ho nelze nabídnout (v podstatě si všichni jen vykají). Můžeš to vyřešit tak, že ji oslovuje Watsnová (mimochodem, pokud se nepletu, tak je to pořád slečna, tak proč oslovení pani??) a že je hrdince nabídnuto, at jí říká Emma.

- herci si moc nevybírají, kdo s nimi bude hrát, ale budiž, to se přežít dá ;)

Ikdyž jsem měl spoustu poznámek k logice, tak tenhle příběh mi přijde, s toho co jsem od tebe četl, zatím nejvíc od srdce.
  • kristynka13kristynka13 Komentářů: 32
    Díky moc :) Jsem ráda, že sis to přečetl, i když je to zase takové dívčí - a jak jsi řekl, výčet dívčích snů :D

Je pravda, že tahle povídka skoro vůbec nedává smysl a také je pravda, že jde více ze mě než ty ostatní. Potěšilo mě, že jsi mi vypsal ty nelogické chyby (např. to s tou nabídkou tykání mi vůbec nedošlo - až když jsi to napsal, tak jsem si řekla ,,já jsem ale blbec" - no prostě celá já laugh)

Na závěr bych se chtěla omluvit za mé komentáře, které jsou někdy chaotické nebo nedávají smysl.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.