Rady a názory

Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 210
upraveno 14. prosinec 2014 v O tvůrčím psaní
Chlapi - a dámy, mám dotaz. Když v jisté situaci chlap ženu oslovuje "maličká", připadá vám jako pedofil?

Mám takovou reakci od čtenářky, tak nevím. Co vy na to?
The world needs more cowboys.

Komentáře

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,682
    Snad ani ne, spíš mi připadá jako hulvát a trochu ujetý pán tvorstva. Představ si, že by nějaká ženská řekla chlapovi - maličký. Takže podle mne je to spíš trouba.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 210
    Aha! To mi nedošlo, děkuji.
    Brala jsem to podobně jako jiná důvěrná oslovení typu broučku, zlato, holčičko, kocourku a podobné.

Takže oslovení "maličká" raději nepoužívat a ani nic z výše uvedeného.
    Tak v soukromí se asi lidé oslovují hodně bizarně. Já jsem třeba slyšel dvojici, co si říkala brambůrko a bramboráčku a vůbec jim to nepřipadalo divné. Ale kdybych třeba nějaké osobě opačného pohlaví řekl na ulici broučku, třeba by mne nakopla... smile

Tak radši fakt ne.
    Flaubert
    Dobře, no. Nějak mi to k tomu chlapovi prostě sedlo, vyplynulo to samo. Chápej - drsnej kovboj a křehká dívka laugh
  • williwilli Komentářů: 473
    Představ si třeba takových Sedm statečných, kdo z nich by oslovil ženu nebo dívku "maličká", a kdo ne (včetně padouchů). Podstata problému je podle mne v tom, že některý chlap si to může dovolit i vůči zkušené ženské a některému to neprojde ani u sedmnáctky.

Takže je to vlastně na tobě, jak ho napíšeš.

Poznámka té tvé čtenářky mi připomíná jedno porevoluční vyprávění Vladimíra Dvořáka, cosi jako: "...řekl jsem v Televarieté, že domácí úklid mohou mít rádi jen duševně nemocní lidé. A přišel mi ohlas jednoho vysoce postaveného pracovníka stranického aparátu. Že on doma uklízí rád a duševně nemocným se necítí být. A že ho moje vystoupení urazilo..."

Prostě si narazila na příslušnici aparátu, která nechce být oslovována "maličká".

Neřešil bych to.
    Díky, Willi.

Takže ou kej, je to na mě, chápu. laughJeště si to rozmyslím. Každopádně, dík za názory.

• LucieLucie Komentářů: 408
    Salmo, já myslím, že klidně může nastat situace, kdy kovboj osloví mladou dámu "maličká" aniž by byl pedofil. Může se to zdát trochu výstřední, v dnešní feministické době by tím sotva zaimponoval, ale naopak pro spoustu čtenářek to může být velmi romantické smile / ostatně mám pocit, zda takové oslovení nepadalo v padesáti odstínech? smile) /
    Tak to nevím, odstíny jsem nečetla. Ale mám je! Až bude fakt krize po četbě a nebude nic po ruce kromě spisů V.I.Lenina, tak se do nich možná taky podívám.

Pro inspiraci laugh
  • LucieLucie Komentářů: 408
    Inspirace není nikdy dost, ale předpokládám, že do takové krize se asi nedostaneš smile

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Zajímavé, dnes jsem tohle oslovení zrovna četl laughněco na způsob:

Chytil ji kolem pasu a přivinul k sobě.

"Pojď malá."

Jenže to byla nějaká agentka a pak ho složila taserem laugh
    Ano, kovboj může oslovovat jakkoli, nakonec, je to na americkém Západě a tam se může leccos... smile

A v padesáti odstínech se to fakt používalo. Já jsem ze zájmu přečetl asi padesát stránek toho prvního dílu, začínalo to dobře, ale pak už to byla hrůza. A tam se oslovovali všelijak.
    Flaubert
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.