Neuvěřitelné prázdniny

MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
upraveno 10. duben 2014 v Dlouhodobé projekty
Pěkné, pěkné, to se musí nechat. Rozjezd ujde, ale už se těším na tu akčnější část. Jak já si vždycky přál nějakého akčního strejdu nebo dědu. To ti moji příbuzní jsou tak hrozně nudní laugh Mám je sice rád, ale stejně jsou nudní.

Fakt se mi líbí, kam to směřuje a líbí se mi i styl, kterým píšeš. Hezky a přirozeně se to čte. Sem tam nějaká hrubka. Chtěl jsem je nějak vypíchnout, ale pak jsem se zase začetl dál a zapomněl na ně smile

Komentáře

• vranavrana Komentářů: 8
    Děkuji mnohokrát. Příbuzné si nevybereme, tak ať aspoň v tomhle textu mám šanci wink. Moc děkuju za názor.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,682
    I já bych řekl, že to povídání je příjemné a dobře zvládnuté. Dokonce jsem se trochu zasnil, protože podobným stylem jsem taky psal ve své pubertální době. Je to takové pohodové dílko, na nic si tu nehraješ, všechno do sebe klidně zapadá. Zkus si ještě projít jednotlivé věty, některé z nich jsou trochu rušivé. Vezmi si třeba tuhle pasáž:

Otrávěně se otočila a šla mi dolů otevřít. Mezitím jsem slezla ze stromu. Byla jsem jako prase. Klasika. Obešla jsem dům a konečně vešla dovnitř. Okamžitě jsem zamířila do svého pokoje. Začala jsem vytahovat věci ze skříně a skládat je na postel.

Co věta to slovo jsem. Docela to ruší. A na expresivní výrazy - prase- opatrně. Někdy to do vyprávění nesedí a to, co si dovolíš říci, už jako napsané není ono.

Ale i já jsem zvědav, co bude dál.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Opět moc děkuji, že jste si to někdo přečetl. Na chyby si dám větší pozor a děkuji, za "vypíchnutí" te jedné části. Sama bych si toho nevšimla wink Taky přidávám novou kapitolu, tak doufám, že se bude taky líbit.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,682
    Nemusíš děkovat, to je tu normální, že někdo jiný zase vidí něco jiného a poradí nebo upozorní. 

Takže, i tahle další část je OK. Trochu mi to sice připadá jako slohový úkol na téma Moje nejlepší dovolená, ale určitě přidáš na akčnosti. Ber to tak, že zatím píšeš jen jakýsi popis činnosti, poklid a nic víc. Musíš brát taky jakýsi ohled na čtenáře a počítat s tím, že si to bude číst někdo, kdo tě nezná. A řekne si, safra, ta holka píše a nic. O co tu vlastně zatím šlo? Strýc ji pozval na dovolenou do Egypta a ona se moc těší. To že je to dobře zpracované, včetně pocitů, ale brzo čtenáře trochu rozladí, když se jaksi pořád nic neděje.

Ale jinak, zase se mi líbí občasné oslovování a tykání čtenáři, je to nezvyklé, ale příjemné. A pozor na hrubky, VOBĚVIT se fakt nepíše, správně je košili, a ještě jsem tam objevil pár dalších. 

A nakonec jen faktická poznámka. Jet do Egypta není jen tak, chce to vízum a nějaké přípravy, nejde to jen tak říci, zítra jedeme. A že jsem dvakrát v Egyptě byl, tak vím, o čem mluvím.wink
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    OK, určitě se pokusím odstranit i tyto nedostatky. Moc dík wink A s tím Egyptem, budu to muset asi ještě nějak překopat, aby to sedělo. Tohle jsou ty detaily, které by mě nikdy nenapadly.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.