Workshop 3 - diskuze

masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 285
upraveno 13. březen 2014 v Srazy, soutěže a setkání
Sem případně směřujte všechny dotazy, poznámky, diskuze apod., ať nezahlcujeme hlavní vlákno wink
Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.

Občas se vyžívám i v hudebních provedeních. Písničky můžete sledovat zde: Lexi Felix

«1

Komentáře

• MarketaRMarketaR Komentářů: 699
    Super, Míšo, krásně ses toho ujala. wink Už se těším, co z toho vzejde. A doufám, že bude vysoká účast. wink
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 285
    Díky, pokusím se toho zhostit co nejlépe smile doufám taky v co největší účast a i zapojení nováčků...hlavně se nikdo nebojte, bude to spíš legrace na procvičení prstů, mozkových závitů kreativity smile

Občas se vyžívám i v hudebních provedeních. Písničky můžete sledovat zde: Lexi Felix

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Sice tak o měsíc dřív, než jsem plánoval, ale prosím. Jestli se nemýlím, někdy v době, kdy se domlouval první workshop, se řešilo, že se budou vyhlašovat jednou za čtvrt roku. Ale budiž, uvidíme, co z toho vzejde. Ale na velkou účast bych určitě nesázel. confused
    Na tu domluvu si nevzpomínám.. ale vždyť o nic nejde, nikdo nikoho nenutí. wink
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Tak tady se  bohužel nezapojím (i když vše co vytvoříte přečtu). Čeká mě spousta perných dní nad sadou rytin a jsem  rád, že se mi vůbec podaří urvat kousek času na Společný příběh.  A pak  bych chtěl ve chvilkách mezi rytinami dotáhnout  dvě rozepsané vlastní věci…takže na tento workshop nějak nezbývá již čas.
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Tohle je super, shodou okolností jsem si před pár měsíci napsal jednu miniaturku o zombících. Zapadla mi v počítači smile
    Upřímně jsem nečekala, že by se první příspěvek ukázal tak brzo smile já jsem ještě ani nezačala psát, vlastně i nápad je zatím velice matný...tak uvidíme, jak na tom budou ostatní.

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,682
    Takže jenom zpráva z mé tvůrčí dílny. Skoro hotovo, ale mám pocit, že mne pravověrní upíromaniaci vyženou z fóra. To budete koukat, co se dá všechno vymyslet na tohle téma. Ale Markétka neměla pravdu, nebude to krvelačný čert...

Ještě to všechno nechám uležet a pošlu. cool
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Ty mě, Jerry, napínáš. laugh 

Ještě jsem nezačala psát, ani vymýšlet, ale v hlavě se mi pomalu rýsuje nápad. A vypadá to, že to pro pravověrné upíromaniaky asi taky nebude to pravé (ale kdo je vlastně dneska upíromaniak? příznivce Draculy a podobných hochů nebo těch upířích slečinek typu Edward Cullen?) laugh
    Takže jsem dopsal a královsky se u toho bavil.

Markétko, ty určitě víš, co asi ode mne můžeš čekat. Takže si to ještě jednou po sobě přečtu a posílám. Teď ještě jestli mi to Míša vůbec zveřejní...laugh
    Flaubert
    Míša nemá na vybranou, muhehe. Bylo by to proti pravidlům a my jako moderátoři bychom museli zakročit. laugh
    Pravda, my bychom s ní zatočili...laughlaugh

Ale právě před chvílí jsem jí to svoje průkopnické dílo poslal. Paní Jerryová, jakožto můj přísný kritik se opravdu pobavila...wink
    Flaubert
  • LucieLucie Komentářů: 408
    Tak jak to tu čtu, Jerry, tak si říkám, jestli jsem vůbec udělala dobře, že jsem Míše taky už nějaký patvor poslala smile

No, ale měla jsem pocit, že bych měla konečně taky něčím přispět... frown

Budu se těšit na příspěvky všech až se navrátím z teplých krajů!kiss

Samozřejmě, že jsi udělala dobře. A ty vůbec, přece píšeš nádherně, tak bude co číst.

Hlavně se opatruj v teplých krajích a bacha, aby jste se někde s letadlem neztratili!wink To je teď populární...
    Flaubert
    Je to paráda, že už mám v mailu tři příspěvky smile jen tak dál, přátelé, ať si hezky počteme wink já už mám konečně nápad, teď ho jen uchopit a napsat...myslím, že to bude ještě velice zajímavé laugh

• williwilli Komentářů: 473
    Já mám problém. Moji nebožtící jsou tak trochu prostorově náročnější a to se ještě ani pořádně neprojevil upír... Já se do těch stránek nevejdu a zahodit se mi to nechce. Sice to nebude žádná literární perla, ale přeci jen bych to rád dodělal. Je v tom už hodně práce a hlavně bavilo mě to psát.

Bude pár stránek navíc hodně velký průšvih? Mohl bych třeba použít menší písmenka...
    Wili, oceňuji, že jsi se pustil do něčeho většího wink pár stránek navíc, přece takové dílo jen tak nezahodíme! Jen ho pošli, vždyť já psala, že se může stát, že někdo přesáhne...myslím, že zas tak to vadit nebude, ale radši ať to není až tak o moc smile přece jenom už nějaká pravidla jsou....ale vůbec se neboj smile

Pokud by to bylo vážně dlouhé, můžeme to dát tak jako mimo soutěž, i když bychom to samozřejmě zhodnotili wink

Kdyby to měl Willi moc dlouhé, tak mu to prostě seškrtáme a bude... laugh Jestli třeba netvoří nějaké pokračování Brama Stokera...
    Flaubert
    No, asi budu potřebovat opravdu pomoc s tím seškrtáním. Dneska to zkusím trochu opucovat a podstrčit k domácí cenzuře. Pak uvidím, jestli je to uveřejnitelné. Fakt se mi nějak utrhla ruka...
    Tak, odesláno. Zkusil jsem to seškrtat a místo toho jsem dopsal nový začátek o tři věty delší. V mém případě je to asi neřešitelný problém...

Jo, ale chtěl jsem se vlastně podělit o čerstvě nabité zkušenosti. O upírech vím ve skutečnosti starou bačkoru a musel jsem pátrat po informacích. Ještě že máme ten internet.

Takže kdybyste náhodou někdo potřeboval kolík na upíra, tak jeden se dražil na aukru a je asi ještě k mání a to v různých materiálových variantách:

http://aukro.cz/prodam-kolik-na-zabijeni-upiru-i3905848131.html

Doporučuji k pozornosti i diskuzi pod aukčním předmětem, z níž vyjímám popis draženého předmětu a odkaz na administrátory:

"V aukci nabízím kolík na zabíjení vampírů a neživých nemrtvých zombii. Kolík je vyroben na zakázku řezbářem z pravého dubového dřeva, jak je doporučeno a ověřeno z tradic naších předků. Nabízený kolík byl jen jednou použit, je proto prodáván se statusem použitý a cenou od koruny.  Vzhledem k nárůstu upíří populace se tento kolík stává nedílnou součásti vybavení bezpečné domácnosti. Doporučuje se vrážet jen do spících vampírů nebo k nutné sebeobraně. Ke kolíku je vhodné se ještě dovybavit větším kladivem nebo dřevěnou palicí. Těmito nástroji se kolík snadno zatlouká do srdce vampíra a to na jeden silný úder. Vrážet jen rukou bez pomocí nástroje se nedoporučuje. Spící upír se při neúplném zaražení většinou probudí a zakousne do těla bodajícího a tento se tím pádem také stává upírem a kolík ztrácí svou funkci.

Přeji vám úspěšnou aukci a šťastný lov."

Dále následuje poznámka:

"Na zásah jistého upíra byla aukce smazána. V boji proti upírům nelze zvítězit, nikdy to ale nevzdám, proto aukci znovu vystavuji."

Pěkné. laugh Lidi jsou tak báječně kreativní. laugh

Jinak tu délku ti, Willi, odpustíme. Ostatní snad nebudou posílat romány. wink

Hlásím, že jsem dneska při jízdě vlakem něco vyplodila a místo parodie je to poněkud depresivní, protože to odráželo mou náladu (jela jsem ze školy, tak kdo by byl veselej). laugh Brzy snad pošlu. 
    Depresivní při jízdě ze školy, zajímavé...

To bude, upírská depresivní povídka...  Přiznám se, že i já jsem na takovou pomýšlel. A mám ji krátkou, takže se to s Willim vykompenzuje.wink
    Flaubert
    Jerry: Právě že mě tam tak otrávili a znechutili, že mě nerozveselilo ani to, že už to mám za sebou a mířím domů. laugh A tak je ze zamýšlené parodie deprés povídka. laugh

Už se nám to do uzávěrky krátí, jsem zvědavá na výsledek. Myslím, že to bude dost pestré. laugh
    Tak hlásím přijetí povídek od Lucky, Vojty, Jerryho a williho...a pokud jde o tu moji, tak je nápad laugh ale zpracování se blíží, jen musím nejdřív dokončit společný příběh smile

Už zbývá jen necelý týden, tak ti, co ještě nezačali, šup do toho wink

No tak už mám nakonec hotovo laugh ještě nechat uležet a trošku vypilovat a myslím, že se můžu připojit k účastníkům...

Tak to vypadá na slušnou účast, mám radost. smile A asi bych měla přestat kecat a pustit se do přepisování povídky, že. laugh
    Klidně kecej, ale zároveň přepisuj...laugh

Jejda, kdybych měl vytvořit depresivní povídku kdykoli, když bych se vracel domů odněkud, kde mne otrávili a znechutili... Byla by to tlustá kniha depresivních povídek.wink
    Flaubert
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Jak jsem avizoval, času málo na to abych se zapojil i tady, ale jsem zvědav, jak jste se toho zhostili a jaké příběhy jste vykouzlili. smile
    Tak zbývají asi dvě hodiny do uzávěrky, že by se ještě někdo připojil? laugh ať tak či onak, příspěvků zatím šest, jestli dobře počítám a pokud se mi nic nepřiplete do programu, čekejte vše vyvěšené zítra kolem odpoledne až večera ;-D

Je to tam! laugh

Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.