Růža

lulalula Komentářů: 99
upraveno 16. prosinec 2013 v Povídky
Před pár dny jsem četla parádní pohádky od Salmy coola jejich přečtení mi vnukly nápad na takovou menší pitomost. Nečekejte nic smysluplného, je to jen na pobavení v tomhle chmurném ránu plném mlhy…laugh

...

„Já? Proč já? Co když od ní něco chytnu? Víš, jaká byla. Nakonec, proč by to měl dělat kdokoliv z nás? Koukni na ní. Podle mě je to takhle v pohodě. Co ji schází? Má na růžích ustláno, doslova. Pusu hezky zavřenou a ruce v klidu u těla.“

Princ Richard se otočil do davu mladíků, kteří postávali opodál a tvářili se nezúčastněně. Bylo jich tam tak tucet. Tucet mladých princů, hrabat a baronů. Sjeli se sem na žádost krále Patrika, aby se pokusili vysvobodit jeho dceru ze zakletí.

„Richard má pravdu. Růža je nejbezpečnější, když je uložená hezky u ledu,“ přidal se na jeho stranu mladý hrabě Oliver. Byl ze sousední země a to poslední, co by si přál, bylo, aby se princezna po jeho polibku probudila a zůstala mu na krku.  Nechtěl sem jet, to otec ho přemluvil. Řekl mu, že kletba je jasná, osvobodit tu nánu může jenom polibek z pravé lásky. Což v překladu znamenalo, že bude spát věčně.

„A co řekneme králi? Určitě poslouchá za dveřmi a čeká, kdy se jeho dcera probudí,“ opáčil princ, kterého jméno už všichni zapomněli. Pamatovali si jenom přezdívku, kterou mu dala právě předmětná princezna.

Bylo to tak dva roky zpátky. Král Patrik pořádal maškarní bál u příležitosti dceřiných narozenin. Byla na něm smetánka z okolních království a hrabství, spousta movitých obchodníků se syny, kteří by si mohli jeho jedinou dceru vyvolit za manželku a zbavit ho toho břemene.

Princezna si k prvnímu tanci vybrala právě tohohle nešťastníka. Hudebníci na něj soucitně koukali, když začali hrát valčík. Princezna s ním hezky zametla celý parket. Člověk, který tam tehdy byl a vzpomene si na ten výjev přímo apokalyptický, nikdy se neubrání úsměvu.

Princezna mu pak řekla tak, aby to všichni slyšeli, že horšího tanečníka si zvolit nemohla. Prý křepčí jako dřevěná loutka na provázcích. Jako Pinocchio, vřískla na něj, když si vzpomněla na postavičku z pohádky.

„Pino, nedělej se. Taky to nechceš ani zkusit. Tak králi prostě řekneme, že jsme to zkusili a nevyšlo to,“ obořil se na něj Richard.

V tu samou chvíli se otevřely dveře a v nich se objevil král Patrik. Měl ustaranou zachmuřenou tvář, ale v očích malou naději. Ta však pohasla v momentě, kdy jeho pohled padl na spící dceru.

„Je mi líto králi. Ani jeden z nás není vyvolený,“ ujal se slova princ Richard. Byl to jeho nápad.

„Bál jsem se, že to tak dopadne. Stejně vám děkuji, všem, že jste vážili cestu,“ řekl král smutným a rozvážným hlasem. „Co si jen počneme? Lidé mého království pomalu usínají. Za chvíli usne každý čeledín, kuchař i dvorní dáma. Na konec asi i já a se mnou královna,“ lamentoval král a dlouze si zívl.

Princ Richard na chvíli zakolísal. Co kdyby to přece jen zkusili? Nechat usnout celé Šípkové království jenom pro jednu nánu? Ale kdo si to vezme na triko? Nikdo jí nemiluje, nikdo si jí nechce vzít.

„Můj drahý choti!“ Ozvala se královna. Vstoupila do místnosti s mladíkem, kterého nikdo neznal. Vypadal vznešeně a mladě. Dokonce byl i docela pohledný. „Tohle je princ Henrik. Přichází z dalekého království, ležícího u severního moře. Doslechl se o kráse naší dceři a také o prokletí, které ji postihlo. Přišel jí pomoci,“ pokračovala šťastně a tlačila mladíka kupředu.

Ten se pohledem zastavil na princezně Růžence a nehnul ani brvou.

Richard se přiblížil k hraběti Oliverovi a tiše mu pošeptal: „Jsme v pytli, kámo. Ten blázen jí vůbec nezná. Koukni, jak na ni civí. Říkám ti, ten ji probudí, a pak amen s námi.“

Hrabě Oliver mu už nestihl odpovědět, protože mezi tím se neznámy mladík přiblížil k spící krásce a políbil jí.

Princezna Růženka otevřela oči a zaostřila pohled na neznámého. Mírně přivřela pravé oko a v zápětí – Prásk! Napřáhla pravou ruku a střelila mladíkovi facku.

„Jak se opovažuješ?!“

„Oli, jdeme odtud. Tady už nic nezmůžeme. Můžeme tomu chudákovi jen popřát, ať žije šťastně až navěky věků,“ hlesne princ Richard potichu a nenápadně se vyplíží z komnaty, následován svými přáteli. 

Komentáře

• Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 210
    Skvělé! To se ti vážně povedlo. Vtipné, báječné! Jsem ráda, že jsem mohla malinko přispět k inspiraci k tomuto dílku.

laughlaughlaugh
    The world needs more cowboys.
  • LucieLucie Komentářů: 408
    To je super nápad. Moc jsi mě pobavila!laugh

Možná by to šlo ještě trošičku učesat, ale opravdu je to výborné...

• lulalula Komentářů: 99
    Jsem ráda, že jsem vás pobavila… To byl účel…cool

Když bude chvíle času, určitě si vezmu nějaký ten hřebínek a učísnu to, jak jen budu vědět… wink
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,682
    Zapomněl jsem se tu projevit, že jsi opravdu pobavila i mne. Jsi šikovný pohádkář a nasadila jsi právě ten typ humoru, který mám rád a o který se taky jakžtakž pokouším. Souhlasím s tím, že by to chtělo lehce upravit, ale nápadité  je to opravdu moc. A skvělý pravopis, snad žádná chybička!laugh 

Jen bych se přimlouval za nějaký trochu efektnější konec, nějakou tu pointu na závěr. Ale skvělé.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Díky, díky. Chvála vždy potěší. Hlavně zmínka o mém pravopisu…wink

Zkusím to trochu přičísnout, až nebudu mít hlavu plnou nápadů. Ty Vánoce ale dělají divy. Nestačím psát… Až to všechno dostanu z hlavy určitě se k tomu vrátím a dám tomu lepší účes a možná to i víc rozvinu. laugh

A hleďme … můj padesátý příspěvek… wink
  • Le fille AshLe fille Ash Komentářů: 84
    Pohádky jsou pohádky.. ale takové pohádky, to je něco. Netřeba více povědět, než že jsem se zasmála. Povedené.. ;) Svižně napsané a o vtipnosti není pochyb. Takže.. pochvala!
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 285
    Vtipné, krásné moc laugh ty přepracované pohádky mají něco do sebe a já je tady strašně ráda pročítám...ty jsi Růženku napsala krásně, tak dobře, že jsem si to přečetla třikrát za sebou smile
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.

Občas se vyžívám i v hudebních provedeních. Písničky můžete sledovat zde: Lexi Felix

• williwilli Komentářů: 473
    Jen pár poznámek:

1. Skvělý nápad, fakt se mi to líbilo.

2. Klika, že ta nána neviděla tancovat mě - to se nadá ani pojmenovat.

3. Logická chybička: nikdo z princů z okolí ji nemiloval. Polibek by nemohl zafungovat. Ten z daleka jí zase neznal. Tak by to taky nemělo zafungovat. Ale mohl se angažovat nečekaně někdo z personálu... třeba komorná, která podcenila situaci... To by prince mohlo docela zaskočit. wink
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Pobavil jsem se. Je to vtipné a psané příjemně odlehčenou formou, snad  proto mě do oka praštila věta vznosnější oproti zbytku - Člověk, který tam tehdy byl a vzpomene si na ten výjev přímo apokalyptický, nikdy se neubrání úsměvu.- která mi nabourala rytmus textu.

Ale nic to nemění na míře mého pobavení. Jsem rád, že jsem text neminul.cool
    Díky všem za chválu i názor. cool

Vždy mě potěší, když se někdo obtěžuje přečíst si mé „vzplanutí mysli“ o to víc, když se to líbí. 
  • kacenacekacenace Komentářů: 24
    Perfektní! Nemá chybu :D

Jak se píšou takové krásné pohádky? Proč já mám hned od druhého odstavce horor?
  • kristynka13kristynka13 Komentářů: 32
    Už je to trochu déle, co byl článek napsán, ale snad nevadí, že si tuto přepracovanou pohádku někdo s odstupem času přečetl.

Moc se mi líbí, jak je odlehčená, což je znát už v nadpisu. Skvělý nápad s přepracováním pohádky - je pravda, že mě to také několikrát napadlo, ale nevymyslela jsem nic, co by mohlo čtenáře zaujmout. 

Dobře se to čte, i když by to chtělo trošku jiný závěr. Nějaký, který by nám přinesl nějakou pointu nebo byl trochu takový šťavnatější(nevím jak to nazvat :D). Jsou tam nějaké menší chybky, jak už bylo psáno, chtělo by to trochu přičísnout.

Jinak jsem se ale zasmála, za což jsem ráda.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.