Vývoj charakteru postav

upraveno 10. září 2013 v Obecná diskuze
Potřebovala bych poradit s druhy těchto změn, moc mě jich totiž nenapadá... Např. všeobecně - hlavní postava je smířená se svým jednotvárným životem, v průběhu románu si však uvědomí, že život je i o něčem jiném, začne se vzdělávat, cestovat, tzv. žít. Patří do této "proměny" i to, že ze začátku v někom vidí, např. jen přítele, časem se však zamiluje? Napadají někoho nějaké další "proměny charakteru"?

Komentáře

• MarketaRMarketaR Komentářů: 699
    Ahoj Ivčo smile

Myslím, že proměna charakteru nemusí být nic velkého - vždyť my sami se taky neměníme ze dne na den. O čem píšeš, to rozhodně proměny jsou - jak ta první, tak ta druhá. wink

Zkus si třeba rozebrat postavy z tvých oblíbených knih - tam asi nejlépe uvidíš, jak taková změna postavy probíhá. Jestli můžu doporučit, tak třeba v románu Obraz Doriana Greye to krásně uvidíš. Nebo dejme tomu v Harrym Potterovi přímo sleduješ, jak hlavní hrdinové prochází dětstvím, přechází do puberty a pak do dospělosti. wink

Zkrátka jako proměnu vnímám všechno, co z postavy dělá někoho jiného než na začátku příběhu. A může to být opravdu cokoli. Nehoda, láska, uvědomění si něčeho, nějaký špatný čin, podraz a tak dál.

Doufám, že jsem aspoň trochu pomohla. wink
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 285
    Proměna charakteru...zajímavé téma. Každopádně delší dílo obecně něco takového potřebuje, určitý vývoj - může být v myšlení, chování, vlastně každá změna, něco, co postava na začátku nedělala.

Tvoje dva příklady proměny charakteru jednoznačně (jak už řekla Markéta) proměny jsou. A k těm dalším, jen obyčejné dospění, například v chování, v mluvě, v myšlení, je změnou. A všelijaký další vývoj - z pesimisty na optimistu a naopak, změny v povaze celkově, každá nová vlastnost postavy je vlastně vývoj.

Většinou je impulsem nějaká událost, potkání nového člověka smýšlejícího úplně jinak, než je naše postava zvyklá, změna prostředí jako bydliště, školy atd. Každá taková událost většinou člověka změní. A jak už jsi řekla sama, někdy k lepšímu, někdy k horšímu. Třeba taková sláva, moc nebo peníze je nejlepším příkladem změny člověka.

Doufám, že i já jsem aspoň nějak přispěla a přeji hodně úspěchů wink
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.

Občas se vyžívám i v hudebních provedeních. Písničky můžete sledovat zde: Lexi Felix

• Ahoj holky, děkuji, obě jste mi pomohly.. i.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.