Zaujme vás můj text?

MakyMaky Komentářů: 3
upraveno 5. říjen 2011 v Povídky
Zdravím všechny, a obzvlášť pisálky, kteří se rozhodli stejně jako já, napsat knížku. Už dávno jsem to chtěla udělat, ale ne a ne se dostat alespoň ke 3. kapitole. To jsem celá já :-) Ale teď, když jsem načerpala sílu (díky René Nekuda!) mám do psaní opravdu velkou chuť a mým snem je knížku dopsat, což ani zdaleka není nereálné. Chci ale slyšet vaše názory. Zaujal by vás můj text? Nedávám sem úvod, jelikož ten budu překopávat ještě asi milionkrát, navíc to je spíš takový začátek, kde se nic moc neděje, takže jsem se rozhodla náhodně vybrat krátký úryvek. Tedy, představte si, že prostě otevřete knížku kdekoliv, a čtete (aspoň já to tak dělávám). Předpokládá se samozřejmě, že tímto stylem by byla napsána celá knížka. Budu ráda za jakékoli připomínky!

Ohlédl se, jakoby tušil, že se probudila. Stála přímo naproti něj, jako anděl, kterému si lehký vánek jemně pohrává s vlasy. Upírala na něj oči. I z té vzdálenosti dvaceti metrů z jejího pohledu vyčetl jedno jediné slovo: Zrádce!

Rozhodla se ho chvíli propalovat pohledem. Změnila taktiku. Už když se probudila a viděla, jak sklesle tam stál, chtěla si ho pořádně vychutnat a to by nedokázala jekotem.
Došel až k ní. Neuhla ani o píď, když už je od sebe dělilo jen pár centimetrů.
„Lejlo,“ vydechl její jméno a hledal další vhodná slova. „Promiň. Omlouvám se. Vím, že mi to jen tak neodpustíš, ale vážně- přiznávám, měla jsi pravdu a opravdu mě mrzí, že jsem ti nevěřil.“ Hleděly na sebe dva páry očí. Zatímco v jedněch se zračil smutek, ty druhé byly jako kry ledu. Studené.
Nic. Neodpověděla. Místo toho se od něj odvrátila a zamířila do stínu mezi stromy. Sedla si tak, aby se opírala o kmen a zavřela oči.
„No tak, Lejlo! Přece jsem se ti omluvil!“ křikl k ní bezmocně. „Pamatuješ? Řekla jsi spolu. Že všechno zvládneme spolu,“ dřepl si k ní.

Krátké, ale myslím, že jasné. Takovým stylem píšu- nevím, jestli je v něčem jiný, ale stejně budu ráda, když mi odpovíte na dotaz, jestli text zaujme. Díky moc! :o)

Komentáře

• Kousek se mi líbí, má to své já a zní to dobře. Nějaký další kousek by nebyl? ;)
  • Ahoj! Díky za sdílení.

První část textu vypadá jakoby se odehrávala v nějaké místnosti a na konci jdou mezi stromy. Tomu trochu nerozumím. Ale asi to bylo vysvětleno dříve.

+ jen malé chybky:
    - stála naproti němu, ne něj
    - a asi lépe: Zrádče! místo Zrádce!

Ta část s "očima" se mi moc líbila.
  • MakyMaky Komentářů: 3
    Díky moc za komentáře!

Ano, prostě jsem náhodně vybrala pár odstavečků, takže je asi těžké tomu jen tak porozumět. Má to mít takový dobrodružný děj, takže jsem zvolila přírodu. Díky za připomínku, často se mi to plete. Akorát- ten zrádce je správně. Přece se to skloňuje podle soudce, pokud si dobře vzpomínám. Takže tak :-) Ještě jednou děkuju a opravdu nevím, jestli přidám ještě něco. Uvidím. Tak zatím :-)
  • Tak to jsem se zase poučila. Díky! Našla jsem si to v příručce (jsem nevěřící Tomáš:-)) a skutečně jediný správný tvar je ZRÁDCE!
  • Tak tohle je těžké číst a neutrpět přitom újmou na svém spisovatelském egu :D Vážně, vážně dobré. Zatraceně, bude to někdy v knižní podobě? Ty chyby se vychytají, ale tak úžasně... lehký styl psaní - to musí být talent. Vážně se mi to moc líbilo. Jestli bude možnost, ráda bych si přečetla větší část příběhu. Hlavně by mě zajímal úvod (už jen z toho důvodu, že tady chybí). Samozřejmě bych zhodnotila :)
  • MakyMaky Komentářů: 3
    Moc díky! :) Hrozně mě to potěšilo a omlouvám se, že jsem nenapsala dřív. Ráda přidám i úvod.. :)
  • Úryvek se mi líbí. Držím palce.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.