Plkám, plkáš, plkáme.

145791056

Komentáře

• PokrmPokrm Komentářů: 29
    Hele, k té soutěži - 

Hlasovalo 300 lidí?

Statistiky uživatelů:
    Hosté: 143
    Členové: 293
    Moderátoři: 2
    Administrátoři: 2

Osobně jsem nehlasoval, protože jsem v tuto dobu neměl čas všechny příspěvky přečíst. A počítám, že tak minimálně 40% členů fóra taktéž nehlasovalo, neboť nepřečetlo všechno. Dále počítám, že je tu z členů už mnoho tzv "mrtvých účtů". Kde se ty hlasy tedy vzaly? Pochybuji, že z hostů přečetlo víc jak dvacet lidí všechno.

Mám to tedy chápat tak, že si soutěžící pozvali kamarády z fejsbuků, aby pro ně hlasovali, a stala se z toho fraška, jako z mnoha takových soutěží, kde hlasují sami uživatelé? Výsledně tak vyhrává ten, kdo má nejvíc kamarádů ochotných hlasovat.

Rád budu vyveden z omylu.
    Soutěž

Tak jsem udělal pětiminutové hledání (opravdu jen okrajově, bůh ví, kolik podobných příspěvků na internetu bude). A jak jsem výše říkal, tak se očividně stalo. Bohužel. Tohle už není o kvalitě příspěvků ani o talentu.
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 210
    Ano. Toto je ten důvod, proč jsem se přestala účastnit různých takovýchto soutěží. Nemám dost známých laugh
    The world needs more cowboys.
    Taková literární soutěž (stejně jako tisíce jiných na českém internetu) mi přijde těžce nezvládnutá.

Nerad bych tím někomu ubližoval, tohle forum mám opravdu rád a oceňuji aktivitu všech vysoce  i nízce postavených uživatelů. Jak ale všichni víte z povídek - kritika nikdy neuškodí.
  • FabulatorFabulator Komentářů: 24
    Tak hodnocení určitě může ovlivnit do jisté míry počet známých, pokud hlasují čtenáři, ale také to nemusí být pravidlo. Určitě se najde hodně z těch, kteří sice na foru nejsou registrovaní, ale hlasovali poctivě. Ono i při hlasování nějaké odborné poroty by se mohlo stát, že člověk vypadne jenom proto, že psal jiný žánr, než by se porotcům líbilo. Literatura nebude nikdy objektivní, ať se můžeme snažit jak chceme.
  • Napadlo Vás někdy vytvořit nějakej projekt na 365 dnů? A co to mělo být? Je to další způsob, kde hledat motivaci? Nekudovo pravidlo pravidelnýho psaní?

Sleduju už od ledna pana mcleoda a pana mcleoda, kteří každý den vytvoří 1 vteřinu animace. Brzy bude konec. Je to docela švanda. Chci vám to doporučit.

http://www.brothersmcleod.co.uk/365film.shtml

michal ozogán: Myslím, že se mýlíš.
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Karel: Mě spíš děsí moje fotka na místě, kde by mělo být logo fóra. laugh Zrovna na slečnu Václavíkovou jsem si dával setsakra pozor, od začátku tam bylo z její strany až moc podivností. Nicméně máš bohužel pravdu, soutěž byla špatně zvládnutá. Na druhou stranu, jak píše Michal, kdyby to bylo formou poroty, taky by se zvedla vlna nevole. Nevybereš si. René prostě chtěl někomu věnovat dárek k pátému výročí blogu a zvolil tuhle metodu. Když už nic, přivedlo to k nám pár nových oveček.

Ale tím se nechci vymlouvat. Opravdu ta soutěž nebyla zvládnutá. Od začátku ji provázela spousta technických potíží, které jsem řešil za letu a to někdy dost nešikovně. Navíc byl problém v organizaci, protože v době, kdy jsem se měl sejít s Reném a vyřešit pravidla a postupy, jsem musel nečekaně odjet pryč a tak se všechno řešilo přes FB. Jedno se lepilo na druhé a tak se podobná katastrofa dala i čekat.  Moc mě to mrzí, ale teď už s tím nic nenadělám frown
    Já to chápu. Internetové soutěže jsou obecně strašně ošemetné téma a existuje jich jen hodně hodně málo, co by za to stály (ale za nimi zase stojí mnohem větší a často i placená organizace).

Já se do té soutěže nehlásil, takže na mě to žádný dopad nemělo. Já si spíš zalíbil ten Workshop s pohádkami. Ten byl naopak dokonalý.
    Sabjor: s Markétkou už nějaký čas uvažujeme o nějaké "celoroční" soutěži, bohužel, oba jsme dost časově vytížení a nikdo se do pomoci zrovna dvakrát nehrne (páč je to zadarmo a je to dřina). Nicméně, rádi bychom do ČR dostali něco na způsob Německého 120 minut, s několika málo úpravami, tak aby se mohlo soutěžit prakticky pořád.
    Mike: Myslíš, že bez soutěžení by se ten koncept neuchytil?
    Karel: Workshop bude. A doufám, že brzy smile 
    Karel: ehm...který koncept že to máš na mysli? laugh

MikaHavliczek: "s Markétkou už nějaký čas uvažujeme o nějaké „celoroční“ soutěži, bohužel [...]"

Jo tenhle laugh No mě nenapadlo jiné slovo, které by se dalo použít. Jestli se nemýlím tak celý název zní 120 minut proti bloku, nebo tak nějak. Abych se přiznal, tak jediné, co o té soutěži vím, mám z překladu z druhé ruky a z jedno nepříliš kvalitního článku (nejspíš taky z překladu). 
  • Neznám projekt 120 minut, a vlastně jsem tou otázkou ani nemyslel žádnou soutěž. Spíš jsem chtěl vyzvědět, jestli někdo nemá/neměl ambice vytvořit podobný projekt trvající 365 dnů, jako ti bratři z posledního příspěvku.
    Bylo to hozený mimoděk.

Karel: Jaký workshop s pohádkami?
    Sabjor: 

Pohádky naruby

(To už je ale pasé)

A jinak, máš na mysli kolektivní práci, nebo jestli by do toho nechtěl někdo jít sám? Do kolektivní bych se snad i přidal.

MikeHavliczek:

Jo, já ten projekt taky úplně nechápu, tak možná mluvím z cesty (nebo mi spíš přijde, že si navzájem nerozumíme :D).
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 699
    Workshop bude, pokud máte někdo nějaký nápad na téma, klidně házejte návrhy do ringu. wink

Jinak co se týče té celoroční soutěže, o které Mike píše, není to ani tak soutěž o ceny, jako spíš soutěž, která má motivovat pisálky, aby psali a neprokrastinovali. laugh Běží to v Německu na sociální síti LiveJournal a s Mikem se nám ten nápad zalíbil. Pak jsme ale bohužel uvízli a stali se otroky zběsile letícího času. laugh
    Karel: ano, bohužel došlo k vzájemnému nepochopení. Mě se totiž dostala pod kůži chřipka a tak mi vlivem příliš mnoha prášků a příliš mnoha vitamínů běží mozek tak na patnáct až dvacet procent kapacity...abych to neokecával, jsem posledních pár dní krapet přibržděnej. Ale Markétka to vysvětlila dobře, to byla moje původní myšlenka laugh

MarketaR: no mě napadlo, že když se blíží ty vánoce a všechny tak moc bavily pohádky...tak co vymyslet vlastní vánoční pohádku? smile
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,682
    Necítím se natolik fundovaný, abych rozhodl o tom, jestli ta soutěž byla nějak nezvládnutá, cinknutá nebo nepoctivá. Prostě to byla soutěž, nešlo tu o prachy a každý si musí sám ve svém svědomí srovnat, jestli psal  a soutěžil poctivě nebo ne.

Takže, zaplaťpánbu za podobné soutěže. Myslím, že organizovat ji nebylo vůbec jednoduché. A vymyslet naprosto objektivní soutěž na internetu je hodně složité a literární soutěž už skoro nemožné. Takže se těšme z nových příspěvků a pišme dál.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Jerry: bohužel, tady šlo o prachy a ne o zrovna malý obnos frown
    Pravda, vlastně hlavní cenou byla bezplatná účast na Tvůrčím psaní, jestli se nepletu.

V tom případě je to hnusný, dosáhnout vítězství nějakým podvodem. Ale to se fakt nedá uhlídat, tam by museli hlasovat jen přihlášení aktivní lidé a každý mít jeden hlas a i to by se dalo zneužít.

Možná, že by bylo fajn, aby tohle fórum zůstalo jakýmsi kamarádským a nezištným, kde by se lidi, co si rozumí, občas popovídali a předhodili si svoje dílka.

Krásný příklad byly Pohádky naruby, nikdo z toho nic neměl a všichni se dobře pobavili. Asi bych šel tímhle směrem, alespoň by odpadli jacísi zlatokopové, kteří mají vždycky moc otrávit a znechutit ty ostatní.
    Flaubert
  • LucieLucie Komentářů: 407
    S tou soutěží mě taky trochu mrzí, jak to dopadlo, ale ještě více, že se to dotklo tady toho našeho milého, internetového koutečku.cry

Na druhou stranu jsem ani sama nebyla schopná přečíst všechny povídky, které tam byly vloženy, jen některé. Z těch se mi pár skutečně líbilo moc, ale jelikož jsem tam měla svoji povídku, úmyslně jsem nehlasovala. Takže by mě ještě zajímalo, kdo z vás všechny povídky skutečně přečetl, vybral tu nejlepší a dal jí hlas. Suma sumárum tu tím pádem asi nemáme co kritizovat a nad čím plakat.confused

No a to, že jsem si po čase střihla zase nějaký nesmysl z povídkáře vlastně zbytečně, to mně nevadilo. Bavila jsem se tím, a to bylo hlavní.

Za každou "soutěž" nebo to spíš nazývejme pisálkovské klání tady budu ráda, moc mě baví sledovat, jak to kdo se psaním máte, jak uvažujete a diskuze u pohádek naruby bylo pro mě to nejzajímavější z celého fóra.laugh

• LucieLucie Komentářů: 407
    Jerry: Svou novou image máš vypůjčenou od nějaké své literární postavičky, že? Mistr pisálek ti k ní ale neladí!

Soutěž s Povídkářem šla úplně mimo mě a jsem za to zpětně vlastně docela ráda. S veřejným hlasováním už jsem měla tu čest v soutěži Fragmentu a jednou stačilo. wink Ale my si náš milý internetový kouteček zkazit nenecháme, ne? 

Tak co říkáte na téma nového workshopu, který navrhl Mike - vymyslet vlastní vánoční pohádku? Já myslím, že by to mohlo být s blížícími se Vánocemi skvělé odreagování v naší přátelské atmosféře. wink Nebo má někdo jiný nápad? wink
  • lulalula Komentářů: 99
    Opět po dlouhé době. Stydím se, že jsem se dlouho neozvala. A pořád nevím, kde mi hlava stojím, nebo visí? Sama už ani nevím…

Jak jsem před nedávnem přežívala krásné odlehčené období, tak to je už teď pryč. Práce, práce, práce… A navíc ty Vánoce cry Má dcerka by pořád jen něco pekla a já na to bohužel nemám čas. Nemám čas ani na psaní, co mě mrzí zrovna tak.

Ale konečně jsem tady. Celou obědní pauzu se prolouskávám novými příspěvky a těch povídek to přibilo… Doufám, že i na ně si najdu čas.

Hodím i já své polínko. I když je mi jasné, že organizátorům se to těžko čte. Ale když jsem četla, jak dopadla Soutěž s povídkářem, nevěřila jsem vlastním očím. Opravdu jsou tady? Opravdu nám chtějí zkazit naše krásné místečko určené pro zanícené pisálky??? Nevěřím! Ale když tak koukám na lidi kolem mě, a to hlavně v práci, nedivím se. Jsou prostě všude…

Příkláním se k názoru, že pisálkovské klání jsou asi nejlepší cestou cool

O moc víc se mi líbil Workshop – pohádky naruby. Ten jsem sice taky prošvihla, ale nemůžu se dočkat dalšího… laugh

To Marketa: Moc se mi líbí návrh Vánočního příběhu. Hned se mi začaly otáčet zrezivělé kolečka v mém mozečku :)

To Mike: Vím, že moc nepřispívám. Ale koukám dost často. Jak by se vám dalo pomoci při realizaci projektů??? Vlastně ani nevím, co potřebujete, ale ráda bych pomohla wink

Tak a  teď jsi jdu přečíst nějakou novou povídku :)
  • renenekudarenenekuda Komentářů: 94
    Drazí moji, jakékoliv stížnosti po vyhlášení vítěze jsou zbytečné, protože pravidla byla jasně daná dopředu a kdo chtěl, ten či ta se mohl(a) zúčastnit. Vše proběhlo v rámci předem stanovených omezení a tím bych rád ukončil diskuzi k letošnímu ročníku. :)

To ale neznamená, že byste se tu konstruktivně nemohli vyjádřit k návrhům ke zlepšení pro případné další akce tohoto typu.

Zdejší fórum je jedinečné díky skvělým a milým lidem, kteří se tu pravidelně setkávájí a já pevně věřím, že tahle hodnota zde zůstane.

Přeji všem jen to dobré, hlavně hodně inspirace!
    Boss
    René: Nechápej to prosím jako kritiku toho, jak byla soutěž organizovaná, ani jako zhrzenost těch, kteří nevyhráli (spousta z nás se ani nezúčastnila). Spíš to bylo jen takové naše postesknutí nad tím, jak je o mnoho jednodušší říct si svým známým o hlas, než napsat výbornou povídku. wink 

Taky se mi líbí Mikův nápad na vánoční téma workshopu. Ta atmosféra blížících se svátků k tomu přímo vybízí. wink
    Lucko, i Mistr pisálek si musí vydělávat na chléb svůj vezdejší a hra na harmoniku je docela výnosná...laugh Musím si vydělat na nějakou tu tužku a papír, abych mohl tvořit.wink

JInak souhlasím s Reném, že byla daná pravidla a soutěž proběhla podle nich. Tak a tečka, budeme se bavit o něčem příjemnějším.

Vánoční pohádka, to zase není tak špatný nápad, i když jsem vánoční tématiku už vykuchal svými skřítky... 

Ale co takhle nadhodit téma, třeba Vánoce, čas zázraků? A netřeba to dál specifikovat, prostě zkusíme něco vymyslet, pohádku, povídku, fejeton, črtu, miniaturu, básničku. A jen tak, pro radost. Co vy na to?cool

Jo a docela mne děsí, že se tohle fórum stává jakýmsi One Man Show. Koukám, že skoro všechny poslední příspěvky jsou ode mne... wink Buď to vypadá, že jsem schopen šťourat do všeho a nebo jsem tu skoro jediný přispívatel...cry
    Flaubert
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    S tématem souhlasím, hurá do toho smile

"Právě vymýšlíte miniaturu“

-------------------------------------------------------------------------------

////////////////////////////////////////   hotovo 28% /  100%   ////////////////////////////////////////

-------------------------------------------------------------------------------
    Líbí se mi Jerryho nápad. Radši bych žánrovou volnost, neboť mi nikdy nešlo psaní pohádek.

I když... já to vlastně nikdy nezkoušel.
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.