Plkám, plkáš, plkáme.

191012141559

Komentáře

• TrigatronTrigatron Komentářů: 48
    MarketaR: Ano, ale podle spousty lidí příliš hollywoodsky, idealisticky a přeslazeně. :) Ash ti může poreferovat. :) Nicméně myslím, že to tak má hodně lidí, ale je to především o tom, jak je kdo zvyklý o věcech přemýšlet.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,752
    Markéto, sklenka vína byla inspirací i velikým spisovatelům, myšlenky se po ní rozeběhnou mnohem rychleji.wink

U mne to je trochu jinak, já společně s Járou Cimrmanem vidím jen výjevy. A ty se pak spojují do jednotlivých scén. A jsem rád, že jsem nikdy nemusel psát na povel, nebo stíhat jakousi uzávěrku, jako v novinách. Někdy to jde, někdy to nejde, stačí být moc unavený a je konec. A v hlavě už mám texty jednotlivých scén, ale nepřinutím se k tvorbě.confused
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Taky to většinou vídávám jako film smile no... u mě spíš jako ty půlminutový reklamy laugh
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
      Přátelé, nějak se zapomnělo na ten nápad, se společným příběhem. Takže jsem založil téma, kam můžete vkládat svoje návrhy a připomínky.

http://www.forum.renenekuda.cz/forum/srazy-souteze-setkani/spolecny-pribeh-diskuze/#p6062

Ať zase trochu provětráme múzy...smile
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 296
    Zrovna teď se taky setkávám s podobným problémem - přesně vím, co bych měla napsat, co se tam má stát, všechny jednotlivé scény, jenže...nevím, jak to napsat, kde začít ani jak to pospojovat confused a asi takhle se pak ztrácejí slibné nápady...

Jinak jsem se zrovna včera vrátila z hor a ani tam toho sněhu moc nebylo...holt v Čechách se dočkáme sněhu asi až v březnu, tak třeba vydrží až do května laugh
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.
    o psaní jinak...

Tak tohle jsem už taky několikrát řešil. Měl jsem spoustu jednotlivých scén a nápad, jak to bude celé vypadat, ale nešlo to dohromady. Až jsem si nakonec ty scény napsal na volné listy papíru, tam jsem je ještě vylepšil a pak ty popsané papíry mezi sebou kombinoval, až to bylo ono. A slibné nápady se u mne nikdy neztrácejí, anžto mám u sebe neustále notes-sklerotičník. Nápad přijde třeba na zastávce autobusu, sice vypadám jako revizor s notesem, ale nápad se neztratí. A pak stačí tím autobusem jet a trochu si s tím nápadem hrát a zkoumat ho ze všech stran.

Tak u nás máme sněhu tak akorát, nemusí to být závěje. Zato mrazu si užíváme dosytosti, mínus osmnáct...

Btw. Hamry nad Sázavou! Tam jsem byl před mnoha a mnoha lety, když jsme zamlada stanovali u Pilské nádrže a byli jsme i u vás, zajímala mne Rozštípená skála, myslím, že se to tam tak jmenuje.wink
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 729
    Míša: Však to říkám, něco je ve vzduchu. laugh 

Jerry: Myslím, že takhle podobně pracoval Nabokov. Psal si útržky příběhu na kartoteční lístky a pak to rozložil před sebe a různě zpřeházel. wink

Jinak já si teď kromě zápisníku pořídila ještě diktafon do mobilu, takže když jsem někde daleko od civilizace, kde mě nikdo nemůže vidět, a nemám u sebe nic na psaní, mluvím do mobilu jako do vysílačky. Ano, jsem blázen, ale výborně se mi to osvědčilo. laugh Aspoň tak co nejrychleji zachytím svoje nápady.

U nás je pořád jen pocukrováno, ale zato mrzne, až praští. Ale sníh bude, prý. smile
    Jerry: No vidíš, ten svět je maličký laugh Rozštípka je hezký místo a v dešti, chvíli po setmění i tajemný...až bude víc teplo a bude se dát venku udržet v ruce tužka déle než deset minut, aniž by přimrzla k prstům, chystám se jít psát ven...těch skal je u nás víc, i ty balvany a kopečky, spousta inspirativních míst smile

Asi si ty jednotlivé scény budu psát...jen aby to pak nedopadlo horou popsaných papírů, které spolu vůbec nesouvisí laugh ale je pravda, že útržky, třeba jen pár odstavců si čas od času zapisuju, jenom je pak potřeba je dostatečně upravit, aby zapadly do celku...
    o psaní jinak...

Tak vám dvěma musím poděkovat smile díky vašim nápadům mám asi pět stránek popsaných (v ruce! To je u mě velmi neobvyklé laugh). Sice je to pět jednotlivých situací, ale povedly se mi během asi dvou hodin a hrozně mě to bavilo...zvláštní, snad to aspoň k něčemu povede. No, něco už to začalo, konečně mám zase chuť tvořit něco nového - i když čtyři obsáhlejší projekty asi nejsou ideální, co? :O
    o psaní jinak...

• MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Tak Bosse jsme měli v televizi laugh 

http://play.iprima.cz/vip-zpravy/vip-zpravy-2712014

je to až skoro na konci smile
  • lulalula Komentářů: 99
    Páni naše celebrita... cool

Gratuluju René laugh
    Markéto, opravdu takhle Nabokov pracoval, ale mezi námi, od to odkoukal ode mne...laughlaugh

Ale je to docela správná metoda, takový jakýsi individuální brainstorming, kombinace děje a nápadů, jak dál.

Míšo, popsané papíry se scénami a nápady ber jako velikou vzácnost , poklad téměř. Já jsem si takové věci ukládal nejdřív do desek a pak do škatule a když jsem měl chuť něco si napsat a něvěděl jsem, co, tyhle papíry mi dávaly opravdu velkou inspiraci.

Tak Míšo, honem do psaní!

JInak zpráva pro všechny chtivé psaní a našeho kolektivního Nekonečného přípěhu. Založil jsem nové vlákno a vložil do něj prvních dvěstě padesát slov. Jestli budou někoho inspirovat, hurá do toho.wink
    Flaubert
    To víš, že jo, Jerry. Nabokov byl salát, dokud se nenaučil tvoje metody. laugh Teď praktikuju něco podobnýho, takže se možná brzy připojím do klubu. laugh

Hned si jdu přečíst začátek Nekonečného příběhu. wink
  • Le fille AshLe fille Ash Komentářů: 84
    Jerry: Já už chválila.. wink Povedený začátek!
    Díky, to byl jen momentální nápad, jak se usneslo že to bude o neznámém tulákovi, za půl hodiny už byl u mne hotov ve virtuálním světě. Tak jen aby nám dlouho vydržel.wink
    Flaubert
    Taky tě musím, Jerry, pochválit wink jako začátek výborné a teď jen, aby už to pokračovalo...nemůžu se dočkat.

Jinak se u mě přehnala psací horečka...naštěstí v dobrém, během tří dnů se mi podařilo popsat třináct stran na papíře a vyplodit ze sebe povídku do Vidoucího laugh asi mě pohánělo, že je uzávěrka už tak brzo, navíc mě k celému dílku inspirovala jen dvě slova...jen nevím, jestli jsem dobrý hororový vypravěč surprised
    o psaní jinak...

Míša: Jé, já svou povídku do Vidoucího dneska poslala. Tak přeju hodně štěstí. wink Já měla taky psací horečku, ale ne a ne nic vypotit.  Nakonec blížící se uzávěrka jako vždy zabrala a vyprovokovala k akci. laugh
    Díky, Marký smile jsem ráda, že se ti povedlo zkrotit múzu

a jinak, deadline není vůbec na škodu...jen nevím, jak dobře stihnu všechno přepsat a upravit, ale naštěstí máme zítra ty pololetní prázdniny, tak je v nejvyšší nouzi strávím u počítače laugh
    o psaní jinak...

Když nic nepomůže, tak deadline vždycky. laugh 

Do zítřejší půlnoci máš spoustu času aneb jak si pisálci užívají prázdniny. laugh
  • LucieLucie Komentářů: 421
    Taky mě strhlo, holky, doufám, že to do zítřejší půlnoci stihnu dopsat a doupravit. smile

No výborně, tak to jsem zvědavá, jak dopadneme. wink Taky se těšíte/děsíte hodnocení poroty? To byl jeden z hlavních důvodů, proč se účastním. wink
  • LucieLucie Komentářů: 421
    Já vůbec nemám představu, jak to probíhá... Ohodnotí slovně všechny povídky? To by mě určitě potěšilo, dostat nějakou zpětnou vazbu. Jdu na tom makat smile

Z webu:

"Výjimečnost Vidoucích spočívá zejména ve faktu, že soutěžící dostanou od porotců zpětnou vazbu, kritiku své povídky, a tak se přesně dozvědí, co se kterému porotci na jejich díle líbilo či nelíbilo."

Nikde tam nepíší, že hodnocení dostane jen někdo, takže tak. Na druhou stranu si říkám, že se ti porotci musí upsat. laugh
    Zpětná vazba byla taky důvodem, proč jsem si vybrala právě Vidoucího smile Jsem na to docela zvědavá...momentálně zatím teprve přepisuji z papíru do počítače a chci dneska stihnout aspoň první revizi. Jen škoda, že nebude čas podívat se na to s odstupem, ten mi často dost pomáhá.

Jsem zvědavá, jak dopadneme a určitě vám přeji jen to nejlepší hodnocení a pozitivní kritiku wink
    o psaní jinak...

• Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    To já už si nějakou dobu taky říkám, že bych někdy mohl na zkoušku něco do nějaké soutěže sesmolit a poslat. Ale zatím vždy zůstalo jen u těch řečí. laugh

Vzhledem k tomu, že většinou mě honí termíny ve výtvarné tvorbě (ať už proto, že musím stihnout dotáhnout do finále k nějakému datu rytinu pro objednavatele nebo kvůli termínům soutěží ex libris), tak psaní beru jako relax kdy píšu, jen když mi zbude trocha toho času. smile A tak termíny literárních soutěží vždy kolem mě nějak prosviští. laugh

Ale když pak budete mít chuť se podělit o dojmy ze soutěže a přidáte k tomu i své povídky (samozřejmě až to bude možné), určitě nebudu sám kdo si to rád přečte.wink
  • Le fille AshLe fille Ash Komentářů: 84
    Já na zkoušku posílala do Dračího řádu.. no, nebylo to tehdy moc povedené. A teď do soutěže Klubu Terryho Pratchetta "O knihovníkův banán". Tak uvidím.. :) Jinak obecně soutěže moc.. no.. moc ne. Ale vám soutěžícím přeji mnoho úspěchů!
    Holky,,, držím palečky…laugh

Já už jenom čekám. Uzávěrka Dumek je zítra, tak jsem zvědavá na kritiku profesionálů. Tohle je moje první soutěž (možná i poslední smile). Šla jsem do toho jenom kvůli zkušenosti, jsem realista…cool
    Děkujeme. wink 

Já vlastně nikdy nesoutěžila (když nepočítám největší trapas "mé kariéry", kdy jsem ve třinácti poslala do soutěže svoje srdceryvné dílo s názvem Pán jednorožců). laugh A pak jsem loni vyzkoušela Hledá se autor bestselleru, měla jsem docela úspěch a chytlo mě to. Řekla jsem si, že není od věci to občas vyzkoušet (hlavně si vybírám soutěže s hodnocením poroty, je fajn dozvědět se něco od profesionálů). wink

Jinak o dojmy i povídku se určitě podělím. wink

Mirek: Koukala jsem na tvoje portfolio a moc se mi líbí tvoje práce. Jestli se někdy stane zázrak a já vydám knihu, zamlouvám si tě na ilustrace. laugh
  • Mirek H.Mirek H. Komentářů: 373
    Markéta: Díky, jsem potěšen, že tě něco z mých prací zaujalo. smile

Když člověk neusne na vavřínech i zázraky se dějí. wink Takže, držím palce, ať se jednou zadaří (a vlastně i ostatním, tady na forku, kteří mají touhu vydat knihu). Já si se svým občasným psaním ty ambice nedělám laugh Ale i tak mě to baví...

Díky Mirku,,, Musím přiznat, že když jsem četla příspěvek od Markéty, nedalo mi, a také jsem se byla kouknout na tvoji stránku a musím říct: Páni… S radostí bych koupila dcerce pohádkovou knížku, kterou bys ilustroval ty… Všechno je to moc krásnéwink

A nedá mi se nepochlubit, protože jsem to vážně nečekala, ale uzávěrka soutěže, kde je „Zvláštní setkání“ byla dnes a já už si mohla přečíst první kritiku od jedné z porotkyň. A ještě teď, po půl hodině, se tady tlemím štěstím, protože se jí to moc líbilo…. laugh
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.