Děcka pozorte!

MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
upraveno 29. červen 2013 v Obecná diskuze
Jistě jste si všimli poněkud delšího výpadku fóra. Jak bych to jen....no prostě i mistr tesař se občas utne a povím vám na rovinu, tohle mě málem připravilo o rozum. Vyskytlo se velké množství problémů a dokud se náš Nejvyšší nevrátí z akce, což bude kolem 15. července, budeme používat staré fórum.

Nicméně Simplepress vypadá velice slibně, obsahuje veliké množství funkcí, které nám usnadní sdílení naší tvorby i její hodnocení. Také komunikace mezi členy bude o dost jednodušší a celkově, vypadá to super! :-D

A teď úkol pro vás. Pracuju na grafice pro nové fórum a hodila by se mi vaše pomoc. Co se týká "hodností", nevím si rady a ty původní mi přijdou takové...nijaké. Takže nápady?
New Member
Member
Moderator
Administrator

popřípadě, jestli vás napadá vícero hodností, není problém přidělat další. Třeba pro nejoblíbenějšího pisálka a podobně.

Komentáře

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Nový pisálek
    Zavedený pisálek
    Mistr pisálek (čestná hodnost)
    Editor (moderátor)
    Šéfredaktor (admin)
    Nejvyšší (René)

:)
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,660
    A nebo vojín, svobodník, desátník... :-D
    Ale co píše Vojta, to má smysl.
    Jo a ještě bych tam zavedl rubriku jakéhosi nezávazného pokecu jen tak, aby se nebylo třeba prokousávat uměním... :-)
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Tak ta tam bude určitě, klasické off-topic vlákno, kde si může kdo chce založit co chce...zvlášť oddělené pak bude "kreativní" část a taky mě napadlo udělat tzv. brainstorming sekci. Když bude někdo potřebovat pomoci s nápadem nebo poradit v oboru, ve kterém nemá zkušenosti. Ta by byla striktně pro registrované uživatele, protože by se tam pracovalo vyloženě s nápadem nebo rozpracovaným textem, tak aby nedocházelo ke kopírování. Tenhle model už jsem na jednom fóru viděl a osvědčil se.

No a taky bych tam rád zavedl sekci o nových knihách, co vyšli nebo mají vyjít a tak. Mě totiž nebaví procházet stovky stránek o aktualitách a tam číst "prefabrikované" recenze. Raději si vyslechnu názor přátel a známých a na základě toho se rozhodnu zda koupit či ne. Člověk by prostě napsal takovou krátkou recenzi na knihu, kterou četl nebo zrovna čte. Konec konců tím si taky může procvičit psaní a navíc může nalákat nové čtenáře. Ale to je jen takový nápad se kterým si pohrávám a musím ho probrat s nejvyšším.
    A taky tam zavedu "parental lock" aby jistí uživatelé (čti Mike) nemohli psát mezi půlnocí a osmou ráno, protože to pak napíšou takovou hovadinu, že by se nejraději zahrabali do země.
  • masenkamaskovamasenkamaskova Komentářů: 285
    Myslím, že nové fórum by to tady mohlo dost oživit, těch dobrých nápadů je opravdu dost. K těm recenzím, nebylo by špatné rozdělit je na nové knihy a prostě ty starší, které se už pár let čtou. Často jdu do knihovny a nevím kam sáhnout :-)
    Psaní je cesta jak zažít to, co se vám v reálném životě nemůže stát.

Občas se vyžívám i v hudebních provedeních. Písničky můžete sledovat zde: Lexi Felix

To je dobrý nápad. Tak abych to shrnul. Nové fórum by mohlo vypadat asi takto.

Obecná diskuze (volný přístup a vkládání všem, včetně hostů)
    -RSS z reného blogu - mluví samo za sebe
    -Setkání a soutěže - aktuality a informace o soutěžích nebo akcích s literární tématikou
    -Technická sekce - pro technickou podporu fóra, aktuality, změny, chystané vylepšení atd...
    Tvůrčí psaní (volný přístup všem, vkládání pouze registrovaní
    -Krátké povídky
    -Povídkář
    -Dlouhodobé projekty
    -Co se čte - výše zmiňovaný prostor pro vlastní recenze
    -Archiv - dejme tomu knihy starší jednoho roku
    Kurzy (volný přístup všem, vkládání ještě nevím, se probere :-) )
    -Míšina tvorba díla
    -Emailové kurzy a diskuze k nim
    -Ještě něco, nevím co, navrhněte.

Členská sekce (přístup a vkládání pouze pro registrované)
    -Brainstorming - prostor pro rozvedení myšlenky či nápadu
    -Think tank - máte-li znalosti, kterými jen tak někdo nedisponuje a chcete se podělit, tady bude vhodné místo. Třeba já už si připravuju rozsáhlou publikaci Zbraně pro neznalé a námořnictvo od počátku 15. století do současnosti :-D Nemám v úmyslu tu vytvořit druhou wikipedii, spíše mám na mysli obecnější informace. Zároveň by sloužil jako archiv Brainstorm sekce, pro uzavřená vlákna

Off-topic (volný přístup všem, vkládání pouze pro registrované)

-Volná diskuze
    -Archiv

Připomínky? Tohle není konečná verze, nakonec to stejně musí schválit Boss.

• jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,660
    Jé, námořnictvo od počátku 15. století... :-D
    Jinak si myslím, že takhle by to mohlo stačit a vývoj ukáže, co je ještě potřebné a čeho netřeba.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
    Miku, to bude vážně paráda, přečíst si od tebe o zbraních. Chystáš něco o mečích? Mě by se něco takového určitě hodilo, hodlám s těmito kovovými špičatými a ostrými předměty pracovat ještě dlouho a nejspíš i často :D

Občas se vyžívám i v hudebních provedeních. Písničky můžete sledovat zde: Lexi Felix

Mno né, cítím se polichocen. Na meče se kouknout můžu, sice o nich nevím ani z poloviny tolik co o palných zbraních, ale co bych pro tebe neudělal :-D
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    I pro mě, neb mně se to určitě taky hodit bude. Ideální by byla třeba i nějaká příručka s různými výpady, jak se proti nim bránit a tak :D Ale zase bych si nerada moc vymýšlela. Pouze se postupně dostávám do fáze, kdy se takovým věcem v příběhu už nebudu moct vyhnout a začínám být lehce nervózní. Někomu, kdo šermoval naposledy v první třídě s plastovým mečem, jdou zkrátka tyto věci horko těžko a bojím se, že to bude znát :D (překlad smajlíka - křečovitý úsměv plný strachu)
    A vy si jako myslíte, že jsem nějakej mistr šermíř, či co? Já se řídím kamarádovým pravidlem, když nevíš co, tak sekej střechu. Což znamená máchat mečem nahoru a dolů a doufat, že se prostě jednou trefíš :-D
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    No rozhodně máš daleko víc zkušeností. Určitě víc než já a troufám si říct, že i víc jak tady Míša (i když třeba se pletu a ve volném čase nedělá nic jiného, než drží v ruce meč :D ) V mém případě je to takové to tonoucí se stébla chytá :D
    Přiznám se, že zrovna včera jsem utrhla ze stromu klacek a chvilku s ním mávala ve vzduchu... je to celkem osvobozující a dokonce pro mě i inspirativní, můžeš to Jíťo vyzkoušet :-D ono v praxi se všechno nejlépe ověří, ale tady to tak jednoduše nejde :-D přemýšlím, jestli se nepřidat aspoň k historickému šermu...

No tak tvůj nápad můžu jen podpořit. Ale dávej si velký pozor při výběru učitele. Zjisti si o něm co nejvíc. Když po dvou letech zjistíš, že tě celou dobu učil špatně, jen těžko si budeš odvykat a učit se nový styl.
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 687
    Tak na nové fórum se hodně těším. Uděláme z toho super místo plné šílenců do psaní. :D A výklad o zbraních se bude hodit. :) Já bych třeba mohla povyprávět o ježdění na koni (takovéto "kopl koně do slabin" je totiž úplná blbost :D).
  • LucieLucie Komentářů: 400
    Co se týče mečů, je ještě lepší se s nějakou partou jet vyřádit na týden někam do přírody, kde se honíš s meči, kouzly a lektvary po lesích. Není nad to, vlastnoručně vyrobeným mečem přemoci nějakého zloducha :-) !!
  • Ještě mě napadla jedna drobnost...jakýsi "Čtenářský deník", kde by každý napsal pár řádků o knize, kterou přečetl...pak kdyby si chtěl někdo něco půjčit, může vyhledat a třeba tam najde právě svou vyhlédnutou knížku a dozví se, že je úplně úža-super-dokonalá (nebo hrozná :D).

No tak já si právě představuju tu knihovničku.
    Moc se omlouvám za časté výpadky fóra. Chyby se na sebe nějak nepříjemně vrství a já využívám každý svůj volný čas, abych se jich zbavil. Snad mi to, přátelé, odpustíte :-)
    Tak zatím to vypadá, že to běží docela stabilně. Sem tam nějaká ta chybka při zápisu do DB, ale nic vážného. Takže, přátelé, nové fórum je tady :-) Nechám to běžet tak tejden, uvidíme jak se bude chovat. Pak ho zase na noc odstavím, doladím chyby, ale myslím, že už to bude dobré. Co myslíte?
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.