Rekonstrukce fóra

MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
upraveno 17. červen 2013 v Obecná diskuze
EDIT 27.6.: Tak se nám to krapet uspíší. René mi dočasně předal otěže, tak teď sem tu pánem já....muheheheheheh(ďábelský smích). A co to znamená pro vás? Vlastně nic, za předpokladu, že dnes kolem půlnoci nebudete mít akutní potřebu používat fórum. Hned jak se mi podaří dokonale zazálohovat současnou diskuzi, zkusím nainstalovat nové diskuzní fórum. Pokud vše pude jak po másle(což také očekávám), zítra ráno bude nové fórum připravené.
Předem se tímto omlouvám za dočasné potíže!

Naše skromná komunita se nám rozrostla o pár nových oveček a je tedy na čase krapet poupravit forum. Po sice krátkém, zato velmi produktivním rozhovoru s naším Nejvyšším, Reném Nekudou, jsme dospěli k závěru, že by si forum zasloužilo několik málo úprav. Pomalu a jistě se pouštím do komponování nových užitečných nástrojů a vás prosím a návrhy.
V současné době pracuji na:
-Možnosti upravit titulní příspěvek zakladatelem vlákna. Bude tak možné kdykoli upravit či smazat titulní příspěvek. Už žádné vkládání dodatečných kapitol a složité hledání uvnitř diskuze.

-Navigace ve vícestránkových vláken přímo v diskuzi.

-Vylepšení zobrazení příspěvků, pokud možno schopnost rozeznat formátování z Word či jiných textových editorů. To je v tuto chvíli priorita.

-Více zpřehlednit fórum, ideálně formou klasického fóra, tak jak ho známe odjinud.

Napadají vás další věci? Sem s tím. Děláme to nakonec sami pro sebe :-)

Komentáře

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Ještě jak jsi navrhoval anonymní hodnocení příspěvků a ty divný kódy při registraci, aby se zamezilo botům.

Plus přidávám návrh na oddělenou sekci fóra, kde by se pořádaly týdenní/měsíční minisoutěže o nejlepší příběh/názor/miniaturu/báseň a příběh o co nejmíň znacích. Odměnou by byl dobrý pocit, případně nějaké zvýraznění na hlavní stránce
    :)

Edit: a asi bych dal ještě možnost uživatelům si posílat soukromé zprávy mezi sebou
  • FabulatorFabulator Komentářů: 24
    Primárně mi přijde, že stavět celé fórum na WordPressu je velmi nepraktické. Je to především nástroj pro blogování. Takové phpBB je skvělé, léty prověřené řešení. Nevím jestli to znamená "Ideální klasické fórum, jak ho známe odjinud".

Vkládání Wordovských dokumentů bych se vyhýbal jako čert kříži. Lidé jsou schopni ve svých příspěvcích napáchat hrozná zvěrstva, když se jim dá příliš prostoru. Úplně stačí bold, italika, možná ještě seznam (ostatně některé zkratky jsou dole napsané). Osekaný wysiwyg je nicméně dobrá volba.

Fórum nemá žádný jednotný feed na nejnovější příspěvky. Má pouze feedy jednotlivých kategorií.

Widget "Kde to momentálně žije" ukazuje zbytečně x-krát to samé forum či spíše vlákno.

Já sám jsem urputně hledal něco jako poslední příspěvky, ale žádná taková instituce zde neexistuje nebo mne nemá ráda a schovává se mi, mrcha jedna.

Ten carousel na home je zbytečnost. Navíc má nepříjemnou vlastnost, že když už se rozhodnu na něco kliknout, tak ve stejném okamžiku se přepne na další položku a já mám pak chuť třísknout do klávesnice.
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    JEště čekám jak se k tomu vyjádří René, ale myslím, že jsem pro nás objevil skvělou variantu. Je to kompromis mezi Wordpressem a phpBB. http://simple-press.com/
    Je plně propojitelný s původním webem, ale přitom poskytuje plno funkcí, které klasický wordpress forum nezná.

Michal: ale přeci jen je tohle fórum primárně určeno pro vkládání našich výtvorů, proto nějaká rozšířená možnost formátování bude na místě. S carouselem souhlasím, vypadá hezky, ale je poněkud nepřehledný.

Vojta: pokud René přistoupí na změnu fóra jakou navrhuji já tak budou i PM. Navíc simplepress umí to co potřebujeme, hodnotit příspěvky. Navíc má klasické captcha zabezpečení a co víc, využívá stejnou DB, takže všichni registrovaní se nebudou muset znovu registrovat. A je tu velká šance, že nebudeme muset ručně přetahovat všechny dosavadní příspěvky.

Bohužel jedna nevýhoda tu je. Na tento typ fóra prostě nepůjde přispívat, pokud se člověk neregistruje. Možná tam půjde nastavit možnost anonymně psát, ale zatím jsem ji neobjevil.
    Dobrá zpráva pro všechny. René souhlasil s mým návrhem a v pátek večer se pustíme do práce. V tu dobu očekávejte možné komplikace, občasné výpadky a jiné nepříjemnosti. Pokusíme se to udělat co nejrychleji a půjde-li vše bez závažnějších potíží tak v neděli v noci se spustí nová verze fóra a to včetně všech dosavadních příspěvků.
  • LucieLucie Komentářů: 400
    Skvělé, tak držím palce :-)
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,660
    Tak to bude opravdu hezké... :-D
    JInak se omlouvám, přece jen PC je jenom stroj a jako takový někdy začne stávkovat. U mne se to realizovalo tím, že se mi nějakým způsobem smazal HDD. Takže, přátelé, doporučuji zálohovat všechno důležité a nebudete muset hledat všechno kdesi znovu jako já.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 208
    AUUUU! Mike, cos mi to provedl!
    Angličtina :-(
    Krásná, úžasná, fascinující, ale pro mě naprosto ale totálně absolutně nepochopitelná.
    Zkrátka dyslexie na cizí jazyky :-)
    (A to chci psát kovbojky - HAHA!)
    Cry
    The world needs more cowboys.
    Neboj Salmo, už se pracuje na překladu, jen to chvíli potrvá. Je tam nejméně 800 frází pro překlad a dělám na tom sám. Dej mi tak tejden a bude to ok. Hlavně, že ti jdou psát příspěvky, ne? :-)
    Jasně, nějak se s tím poperu :-)
    A fakt už mi to funguje vkládat příspěvky i doma! JUPÍÍÍÍ!!!
  • LucieLucie Komentářů: 400
    Taky je to pro mě zatím trochu nepřehledné, ale snad to brzy zvládnu...
    Jestli je to pro vás nějakým způsobem nepřehledné nebo nefunguje nějaká funkce, tak mi to napište sem.

http://www.forum.renenekuda.cz/forum/novinky-a-aktuality/pomozte-s-vyvojem/

Já se na to podívám a uvidím, co se dá dělat Smile
    Vím, že je to problém a člověk se nezavděčí všem, ale několikrát už se mi stalo, že někoho nalákám na naše fórum a on po nahlédnutí zděšeně prchne. Např. poslední názor:

Co se týká těch stránek René Nekudy – nahlédla jsem tam
    prostřednictvím Vašeho odkazu na stránkách, ale vyděsila mě nepřehlednost a
    podivný vzhled, takže jsem zase prchla.

A to není první taková reakce. Docela to chápu, sama jsem s tím bojovala. A musím se přiznat, že pokud otevřu stránky s podobnou vizáží, hned je zase zavírám a ani se nesnažím jimi prokousat. Tady jsem to překousla jen proto, že už pár lidí znám a baví mě to a nechci na tyhle stránky proto zanevřít. Pro nováčky to ale asi bude problém.

Mike, asi s tím nejde nic udělat, co? Možná by stačilo jen, kdyby se při otevření stránek hned objevil nějaký text naposledy vložené povídky nebo něco takového, co by návštěvníka hned zaujalo a vtáhlo.
     Salmo, tohle je diskuzní fórum, ne blog nebo něco podobného. Je to standardní vzhled fóra jaký používá 95% dalších. Pokud ho někdo považuje za podivný, takový člověk asi příliš mnoho diskuzí nenavštěvuje.

Jen pro zajímavost, pár fór, které navštěvuju já. Porovnej vzhled

https://forums.undeadlabs.com/

http://forum.kerbalspaceprogram.com/

http://forums.totalwar.com/forumdisplay.php/133-Total-War-ROME-II-General-discussion?s=5ee0856b191f828cc789e56e20608f4e

Takže já s tím bohužel nic nenadělám, vlastně ani nechci. Protože bych tím vyměnil zdánlivou nepřehlednost za tu skutečnou, to je potřeba si uvědomit. Pokud máte někdo konkrétní návrh, sem s ním. 

Salmo, nezapomeň u odkazu tuhle zkutečnost uvádět, tzn. že se jedná o diskuzní fórum. Blog jako takový je http://www.renenekuda.cz a tam se můžou k fóru proklikat.
  • Le fille AshLe fille Ash Komentářů: 84
    Já jen přikývnu. Já jsem také se vzhledem spokojená. Fórum je přehledné.. žádný problém s ním nemám. Takže mohu jen přes kopírák vložit sem Tvou větu č.5 wink Já bych také nechtěla..
    Ну, что делать.
    Markéééétkóóóó...co to řiká?
  • Le fille AshLe fille Ash Komentářů: 84
    MikeHavliczek napsal(a)
    Markéééétkóóóó...co to řiká?
    Slova.. samá slova..
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,660
    I já si myslím, že tohle fórum je docela přehledné. Možná trochu počítá s itím, že každý nový nakukující se musí zorientovat a omrknout, co a jak. Ale píšící lidé mají dost inteligence, aby se tu vyznali. Danému účelu naprosto vyhovuje.

Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 687
    Říká: No, co naděláme. smile laugh

A abych se zapojila do diskuse, s tímhle fórem jsem naprosto spokojená a nic bych neměnila. smile
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.