Návrhy na nový sraz

MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
upraveno 17. červen 2013 v Archiv
  Shrnutí pro všechny, co by se rádi dostavili na sraz, ale nemohli se účastnit diskuze. Takže:
  • Sraz se koná od pátku do neděle, 23.8-25.8. 2013
  • Koná se v Krkonoších, ubytování v chatě Bartonička http://www.e-chalupy.cz/krkonose/chalupa-vysoke-nad-jizerou-ubytovani-bartonicka-4238.php
  • Sraz je buď na místě cca v 16:00, nebo v Pardubicích (cca 10:00) a odtamtud jedeme společně. 
  • Cena za víkend za celou chatu je 3900,- pro deset lidí. (cena se dělí rovným dílem mezi účastníky) Každý další nad 10 platí 390,-
  • Kapacita srazu je 18 lidí, v současné době jede stoprocentně 7 lidí (možná další 2-4 přibudou), místa je tedy habaděj.
  • Stravování je smíšené. V sobotu je v plánu vycházka do okolí a oběd v jedné z mnoha místních hospůdek. Na večer je pak naplánováno velké grilování (mám objednáno přes 2 kila masa) a občerstvení, na které se složíme (předběžně počítám, že ne víc než 150 na osobu a i to je velmi přehnaný odhad). Zbytek srazu se stravujete podle svého. Možná bychom mohli uvařit nějaký nedělní oběd, ale to bude opravdu záležet na počtu členů. Guláš pro 10 lidí mám za dvě hodinky hotový, ale oběd pro 20 lidí fakt dělat nebuduLaugh
  • V případě špatného počasí tam jsou dvě trouby a velká společenská místnost, takže počasí se bát nemusíte.
  • Na sraz je naplánována literární soutěž, účast sice není povinná, ale hlavní cennou není nic jiného, než naše čestná hodnost MISTR PISÁLEK.Laugh A to už snad za trochu toho osobního trapasu stojí, ne?
  • Pro sraz není podmínkou dlouhodobé členství, takže pokud jste noví členové naší malé komunity a zvažujete účast, neváhejte a pojeďte.
  • Jedinou podmínkou pro účast je dobrá nálada.
Původní zpráva:

Drazí přátelé a milovníci krásné literatury....
....jelikož se poslední beta-sraz povedl a více méně jednohlasně jsme se shodli na pokračování, obracím se na Vás s žádostí o návrhy. Rád bych uspořádal letos ještě jeden sraz a rád bych to stihl ještě v létě. Problém je kdy. Můj návrh byl někdy koncem srpna, podle některých zase začátkem září.

Jak bych to tedy viděl já? Co takhle udělat si prodloužený víkend, od pátku do neděle, někde v kempu v malebné české krajině. Pár jich tu po okolí znám, ale v zásadě nejsem proti udělat to i mimo Středočeský kraj. Po tři dny bychom se mohli věnovat psaní a následné diskuzi, jak zmiňovala Markéta a mě se její nápad velice zamlouvá. Vlastně by nebylo špatné to pojmout i jako malou soutěž.

Vím, že pro mnohé z nás je kritická i cenová zátěž takové akce. Projel jsem namátkou několik chatových kempů a pro skupiny po 3-4 lidech na chatu to vychází ani ne na 500,-. Pro stanaře pak cca 200,-. Pak samozřejmě nějaké ty náklady na stravu, ale nemyslím si, že by takový víkend nějak drasticky přesáhl 1000,-. Samozřejmě nepočítám dopravu, ta je u každého individuální.

Tak co myslíte? Ono času nám zase tolik nezbývá. Ale věřím, že společnými silami se dobereme k výsledku a brzy se zase všichni uvidíme. Už teď se těším :-D

Edit: navrhuji víkend 23.-25. srpen.

«1345

Komentáře

• Alex MysseAlex Mysse Komentářů: 237
    Geniální nápad, jsem pro :) můžu prakticky kdykoli, takže nahoďte datum :)
  • Salma BlancoSalma Blanco Komentářů: 210
    Skvělé!!!
    Já osobně znám spíš Vysočinu, třeba ubytování zde:
    http://www.panenskarozsicka.cz/penzion?showall=&limitstart=
    Naprosto úžasné, ceny cca 200 za lůžko/noc, k dispozici místnost s krbem, vybavená kuchyně - foto na stránkách.
    Akorát tam není hospoda :-(
    Prověřeno osobně :-)
    Je to ideální pro uzavřenou společnost, po většinu času tam nikdo není, ale je to trošku z ruky.
    Nebo jsem natrefila na akci na slevovém serveru Zapakatel - Vysočina na 3 dny za 430 Kč! Útulný hotel Na Kocandě! (u Humpolce)
    Foto na - www.kocanda.cz/cs/
    Tolik moje tipy.
    The world needs more cowboys.
  • jerrymungojerrymungo Komentářů: 1,682
    Vida, ještě ani nevychladly lavice Pod zvonečkem a juž se tu kuje něco dalšího...
    :-)
    Termín je docela dobrý, asi bych spíš hlasoval pro konec srpna.
    Mimochodem obrovská nabídka všech možných chalup k pronajmutí je na http://www.e-chalupy.cz/
    Asi bych byl i pro Středočeský kraj, spíš pro to, aby to bylo všemi dosažitelné místo, přece jen u mne určitou roli hrají i finance.
    Psaní je psí život, ale je to jediný život, který stojí za to žít.
    Flaubert
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 699
    Já jsem určitě taky pro, to by byl víkend snů. :D Jinak jsem ochotná dojet prakticky kamkoliv (pokud se tam dá nějak dostat dopravou) a snad i kdykoliv. Ten konec srpna zní skvěle, začátkem září možná na chvíli zmizím do Ruska, ale to se ještě neví. :)
    Jinak krásných míst a kempů je na Vysočině fůra, otázka je jen, jestli to nebude pro ty z Čech z ruky. ;-)
  • MikeHavliczekMikeHavliczek Komentářů: 882
    Tak abychom to neprotahovali, navrhuji víkend 23.-25. srpna. Je to předposlední víkend, takže školou povinní nebudou mít takovou hoňku při návratu, je to po vejplatě, takže to můžeme hezky rozjet a je velká šance, že bude stále koupací počasí.
    Budiž, termín Ok, pokud se dožijeme... :-D
    Flaubert
    "Rozumím, datum spuštění operace potvrzeno. Kód pro ověření Victor, Oskar, Juliett, Tango, Alfa."
    "Potvrzeno. Máte zelenou, vojíne"
  • LucieLucie Komentářů: 408
    Teda to je fofr, jen jsem myslela, že si udělám akci s dětmi, ale tenhle víkend budou ještě na dovolené s rodiči... Nakonec je to tak asi lepší, začátek září už máme taky něčím obsazený :-)
    No a místně se přimlouvám za střední nebo východní Čechy...
    Východní Čechy, ideální! Byli jste už někdo v Českém ráji? :-)
    Je tu spousta možností a skvěle dosažitelné z Prahy. Ale to se ještě uvidí, zatím je na to čas.
    Flaubert
    Český ráj super, jako prcek sem s našima protrajdal celou republiku. Ale ona vysočina má taky své kouzlo a z Prahy do Brna jsou to slabý dvě hoďky a odtamtud už se dostaneme kamkoli. Tak někdo navrhněte konkrétní místo, protože já fakt nevím, jestli hledat spíš chatkový kemp, hotel nebo rovnou pronajmou na víkend celou chatu. Cenově to vychází cca na stejno, jen u té chaty je to asi 600 na víkend. Podmínkou je gril, protože to nebude víkend na chalupě, když neochutnáte moji krkovičku alá Mikey a brambory se sýrem :-D
  • LucieLucie Komentářů: 408
    Výborný, máme kuchaře! Hurá, na ten víkend se fakt těším!
    Vím, že je to na poslední chvíli, ale kdyby někdo měl zájem, dnes začíná v Havlíčkově Brodě festival Literární Vysočina, tak kdyby se chtěl někdo jen tak ze zvědavosti přijet podívat :-)
    Více info na jejich stránkách www.literarnivysocina.com
    Já tedy jedu zítra, podívat se na předávání cen - i když jsem se letos nenominovala :-( , ale musím podpořit sestru, které se to povedlo :-)

Pro Michaelu: kdyby ses chtěla přidat a seznámit se, vlak jede zítra v 11:30 ze Žďáru n.S. Budeme tam!!!
    Jéé, to vědět včera. Dneska jdu na Bobbyho McFerrina, takže zítra budu totálně nepoužitelnej :-(
    Tak to tu zas nějak utichlo, je potřeba to rozproudit. Chci jen oznámit, že já už mám v práci nahlášenou dovolenou, takže já jedu ať se děje co se děje, i kdybych si měl udělat single víkend na chatě :-D Ale věřím, přátelé, že tam nebudu sám. Taky se vás chci zeptat na pár věcí, které mi usnadní hledání toho pravého místa.
    -Chtěl by někdo z vás vyrazit už dřív? Řekněme od čtvrtka do neděle (22-25) nebo od pátka do pondělí (23-26)
    -kolik jste ochotní do víkendu investovat? Je pro vás 1000,- hodně?
    -chtěli byste raději jednu vlastní chatu, nebo kemp s chatkami?
    -budete si s sebou brát mazlíčky?
    -jakou formou byste chtěli stravování? Každý vlastní, nebo se složíme? + ve většině míst je hospoda nebo restaurace, cenově na slušné úrovni.

Taky si potřebuju udělat hrubou představu o tom, kolik nás pojede. Většina chatek co jsem našel je pro 8-10 lidí, ale majitelům nedělá problém větší počet.

A ještě pro pivaře. Mám možnost za velice slušnou cenu (čti prakticky zadarmo) obstarat bečku. Třicítku nebo padesátku. Takže bych rád věděl, kdo všechno bude pivo a jestli by byl někdo z Pražáků co pojedou autem ochotný vzít ji tam.

A ještě dodatek. Jelikož jsem letos neměl dovolenou a ani mít nebudu, chci si tenhle víkend maximálně užít, takže já jedu vlakem(jako za starých časů) ať už se to bude konat kdekoli :-) Když se někdo přidá, budu jen rád:-)
    A znova váš žádám o pomoc s hledáním, zatím jsem našel jen jednu "vhodnou", věřím, že salma s jerrym ji budou milovat.
    http://www.chaty-chalupy-dovolena-ubytovani.cz/sumava-a-posumavi-a-lipno/plzensky-kraj/klatovy/westernova-chalupa-cernice-2012002/?h=1
    Bohužel vyjde minimálně na 1500 za 3 noci, to je minimum. Spíš to vidím tak, že se začnu po kamarádech ptát, kdo má volnou chatu :-) Jestli o něčem víte, dejte vědět, páč já už začínám být zoufalý:-)
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Jo, ještě včera bych měla k dispozici tu, o které jsem říkala hned na srazu... je smutné, jak se ty věci rychle mění :(
    Navíc beztak to zatím vypadá, že nedorazím. Bratránek má volný jen jeden týden prázdnin a je to zrovna ten, který v sobě obsahuje tento termín.
    Navrhl bych aby si vzala bratránka sebou, ale předpokládám, že budete chtít trávit čas spolu :-)

Ostatně hodně se toho ještě může změnit, zatím to vypadá bledě, hlavně co se týče prostoru.
    U sebe mám rozpočet do 2000kč, takže mi větší chatka nebo pobyt od čtvrtka do neděle nedělá problém :)
    - mazlíčka neberu
    - stravování bych byl pro obě možnosti. Každý by si dovezl co by uznal za vhodné a pak by se udělal ještě jeden společný nákup na místě.
    - ohledně ubytování by pro ostatní bylo nejlepší, kdybych měl vlastní komůrku, nebo sdílenou maximálně s jedním člověkem. Od půl páté ráno totiž nehorázně chrápu :D ale v pohodě se můžu vyspat třeba někde na zemi nebo před chatkou když by to bylo nesnesitelné :)
  • JitkaJitka Komentářů: 146
    Tak my chceme být na naší chalupě... teda doufám, že děda mým trestem nebude kárat i jeho a dovolí nám tam být, když už mně řekl, že se s chalupou mohu rozloučit...
    Oba jsme studenti (i když já prácující na půl úvazku), takže on by si jinou chalupu dovolit nemohl. Jinak by možná i jel... Je to můj nejcennější beta-čtenář, který mi dílo dokáže tak rozebrat, že je to fakt kolikrát na to vymazat to a začít psát znovu :D
    Mike, westernová chalupa zajímavá :-)
    Tak když western, tak takhle:
    http://wcc.westerners.cz/Program/2013/program_2013.html

Ale ne, vážně. Také pátrám, něco předhazuji k posouzení:

Toto mám osobně vyzkoušeno a spokojenost:
    http://www.vanuv-statek.cz/cenik

Toto je jen z netu:
    http://www.chalupyachaty.cz/detail.php?x=159&a=c
    http://www.chalupyachaty.cz/detail.php?x=1511&ja=c
    http://www.penzionsazava.cz/foto.htm
    http://www.capocesku.cz/cz/detail.php?id=163
    http://www.capocesku.cz/cz/detail.php?id=93
    http://www.chalupa-unas.cz/
    http://www.chalupyachaty.cz/detail.php?x=1016&ja=c

Viděla bych to spíš na pronájem celé chalupy, co vy na to? Na cenu se složíme, vaření klidně hromadné nebo každý podle své chuti - určitě to nebude problém, nějak přežijeme, ne?
    Mike, pivo bude určitě super, moc tomu nedám, max. tak 2-3 za večer a nám dost :-) ale určitě se vypije.
    Dovolenou mám naplánovanou, takže není problém přijet už od čtvrtka, kolik mazlíků vezmu sebou ještě nevím - možná děti? (Tomu mladšímu je 13, nebojte, žádná batolata. Jestli ho teda odtrhnu od počítače.)
    No, a kdyby to náhodou nevyšlo, tak klidně podle chuti přijeďte kdokoliv k nám do Blanska, v té naší pastoušce vás ubytujeme grátis, místa je tu dost. Pokud vám tedy nebude vadit, že s vámi bude v posteli spát kocour, pes a chameleon :-)
    Váňův statek super, hlavně možnost vyjet si na koních, to bych bral. Mají tam nějaké venkovní posezení pro potřeby hostů? A grill? :-D
    Jinak jako skvělá varianta se jeví ten penzion Sázava. Ostatní chaty jsou super, ale málokde je možnost přijet jen na tři dny. Ono v sezóně se není co divit :-D Takže já bych zúžil výběr na tyhle dvě. Ale pokud má ještě někdo nějaký nápad sem s ním. Počítám, že tak do půlky tohodle měsíce by mělo být rozhodnuto, ať to můžem zavčas rezervovat.

Jinak Salmo, já dám taky tak 3-4 piva a jsem tak akorát. Nejedeme se tam opít, žejo:-) Ta třicítka je akorát.

P.S. Někdy je lepší batole, než puberťák na vrcholu svých sil :-D :-D Ale děti jsou vítány.
  • MarketaRMarketaR Komentářů: 699
    Váňův statek zní skvěle. Udělat si poetickou vyjížďku, pak ugrilovat masíčko a u ohně tvořit, hmm. :) (Omlouvám se za svůj naivní idealismu a snění, jsem nenapravitelná. :D)
    Neomlouvej se, mě se vyjížďka na koncích a steak taky zamlouvá :-)
    Takže Váňův statek se vám zalíbil?
    Tak pro doplnění info: Zajeďte si do Pelhřimova, ať víte, do čeho jdete :-)
    Ne, vážně, stačí kouknout na mapy:
    Pelhřimov, Dubovice – Váňův statek: GPS: 49°26'2.511"N, 15°10'41.303"E
    Já tam byla před třemi lety na „babské jízdě“ s dětičkami a pro tyto potřeby to bylo ideální místo – uzavřený dvůr s posezením venku a klid. Je to malá vesnička, kde nic není. Obchod až v Pelhřimově (cca 4 km). Autobus jezdí asi jen jednou denně a nikdo neví kdy :-)
    Restaurace a výčep se zavíral už v deset večer, ale nebyl problém dál sedět na dvoře a pít z vlastních zásob.
    Možnost grilu by tam byla určitě také, oni sami mají gril v nabídce a určitě by nebyl problém se s nimi domluvit, že si budeme grilovat sami. Součástí areálu byla volně přístupná kuchyně se sporákem a varnou konvicí – my využívali hlavně tu konvici, jinak jsme si tam doobjednali polopenzi – jídlo česká klasika a bez možnosti výběru. K snídani švédské stoly.
    Před statkem malý rybníček, kde se dají chytat ryby bez povolenky. A bazén na dvě tempa.
    Tehdy přistavovali, dneska už nabízí i whirpool.
    Celkově klidné místo pro relax – pokud se tam tedy neubytují takové sestavy jako my tehdy – 4 matky a 7 dětí ve věku 6 měsíců až 16 let :-)

Jinak další možnosti, pokud by toto nevyšlo nebo jste chtěli něco jiného:
    http://chaty-chalupy.pampeliska.cz
    konkrétně třeba:
    http://ubytovani.pampeliska.cz/horni-cerekev/rekreacni-dum-CZ0021/
    http://ubytovani.pampeliska.cz/cejle/chata-CZ5796/
    Zatím to vypadá, že mají volno a ceny za celý objekt jsou dobré. Koukněte třeba na tu Horní Cerekev – luxus, ne? (2700/noc za celý dům pro 15 osob). A až do Cerekve se dojede vlakem, Mike :-)

Je pravda, že raději asi pronajímají na celý týden, ale pokud není jiná nabídka, jistě využijí i tu naši na čtyři dny. A podle obsazenosti, nabídky nemají žádné. Ono také – v těchhle lokalitách „chcípl pes“, ale proto je to i tak levné.

Takže je o čem přemýšlet. Ale pokud chcete raději něco blíž Praze, není problém. Pojmu to jako vandr a vyrazím vlakem jako Mike a někam docestujeme :-)
    Zkusím napsat na Váňův statek co máme v plánu, jestli je to u nich proveditelné. Mě se totiž fakt zamlouvají ty koně. Co nám strejc rozprodal koně, aby měl kde zaparkovat toho Johna Deera tak jsem na koni neseděl, což bude takovejch osm let. Na druhou stranu, ta Horní Cerekev, to je vážně luxus!
    Tak žel bohu, Váňův statek má obsazeno až do konce listopadu. Zkusím teda napsat na tu Cerekev. Holt to bude bez koní :-(

Jinak jsem zjistil, že ve čtvrtek ještě budu muset zůstat v praze. Tak co kdybysme to udělali tak, že bysme odjížděli až v pondělí, tak abysme měli aspoň dva celý dny na chatě. Hm? :-)

EDIT: tak Cerekev je volná, cena od pátku do pondělí 8100 za celou chatu. Což je asi necelejch 600 když nás tam pojede 15. Ale jestli jsem pochopil dobře tak minimální počet je 8 lidí, což snad dáme. Takže dámy a pánové, přihlášky sem nebo mě na mail :-) Potřebují odpověď co nejdřív, kvůli rezervaci. Takže pokud se sem přihlásí nejméně 8 lidí, posílám rezervaci a ti další se pak můžou přihlásit později.
    Mike, i koně můžou být :-)
    Stačí jen chtít.

Farma Pepíno
    Rodinný statek zaměřený na chov skotu a Shagya-arabů.
    Turovka 3, 394 03 Horní Cerekev
    Telefon: +420 565 396 546, Email: plesakova.i@seznam.cz,
    Ubytování: ubytování v soukromí, ve vlastním stanu
    Ustájení: boxy, výběh s pevným hrazením

http://www.region-vysocina.cz/kone/

Jejich mail je mimo provoz. Zkusím tam v pondělí cinknout :-)
    Tak jsem si ten GPS údaj vložil do mapy a objevilo se mi nádherné místo na Ukrajině nedaleko Batumi na břehu Černého moře. Jen si myslím, že to je trochu z ruky... :-)
    Flaubert
    Šťouro :-D
Abys mohl komentovat, musíš být přihlášený nebo registrovaný.